Великий позов України проти росії: які вимоги Києва задовольнив Міжнародний суд ООН

Читать на русском

Суд лише частково задовольнив позов України проти росії

Читать на русском
Міжнародний суд ООН
Міжнародний суд ООН виніс вердикт проти РФ у справі про фінансування тероризму

Суд лише частково задовольнив позов України проти росії

Міжнародний суд ООН 31 січня постановив, що російська федерація порушила норми Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму, не здійснивши належного розслідування фінансової підтримки сепаратистських груп на сході України у 2014 році. Втім суд не зобов’язав росію виплатити компенсацію Україні, як того вимагала остання.

Рішення Суду транслювали в прямому ефірі. При цьому більшість вимог України не задовольнили й визнали необґрунтованими.

"Суд визнає росію винною у порушенні Конвенції про фінансування тероризму за однією із статей - №9... росія не виконала зобов'язань щодо розслідування випадків фінансування тероризму, на які неодноразово звертала увагу Україна", - йдеться у рішенні Міжнародного суду, яке зачитала президент Суду Джоан Донох'ю.

Водночас Міжнародний суд ООН не ухвалив окремого рішення щодо відповідальності росії за збиття літака MH17 авіакомпанії Malaysia Airlines, котре сталося 17 липня 2014 року на сході України. Крім того, у своєму позові Україна наголошує, що у Криму проводиться цілеспрямована кампанія расової дискримінації проти кримських татар та українців. У позові наводяться приклади зникнень, вбивств та незаконних обшуків та затримань у Криму. Український адвокат Гарольд Кох на слуханнях заявляв, що на Кримському півострові росія прагнула замінити багатоетнічну спільноту, яка характеризувала Крим до російської окупації, дискримінаційним російським націоналізмом.

У цьому відношенні Суд визнав, що росія порушила статті 2 та 5 конвенції про ліквідацію расової дискримінації, коли обмежила викладання української мови у кримських школах, починаючи з 2014 року. Суд ухвалив, що росія має забезпечити, щоб навчання у школах українською мовою відповідало потребам етнічних меншин у Криму.

Що відомо про великий позов України проти російської федерації?

Україна подала позов до Міжнародного суду ООН проти росії, звинувачуючи її у порушенні зобов'язань щодо двох конвенцій ООН, які обидві країни підписали. Позивач просить суд визнати росію винною та зобов'язати її виплатити компенсацію.

Цей позов був поданий у 2017 році, до початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. У справі, розгляд якої триває вже майже сім років, росія звинувачується у тому, що вона постачала зброю та фінансувала проросійські сили, включаючи сепаратистів, які збили в липні 2014 року рейс MH17 авіакомпанії Malaysia Airlines. У результаті катастрофи загинули всі 298 осіб, які перебували на борту. У листопаді 2022 року Міжнародний кримінальний суд засудив до довічного ув'язнення за причетність до збиття рейсу MH17 трьох осіб: двох росіян і одного українця.

Рішення суду є остаточним і не може бути оскаржене. Втім його виконання є проблематичним, оскільки росія не визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду.

Визнання Росії відповідальною за фінансування проросійських бойовиків в Україні може мати далекосяжні наслідки. Воно може бути використане в інших судових процесах, зокрема в Європейському суді з прав людини та Міжнародній організації цивільної авіації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.