Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Україна й надалі намагатиметься притягнути росію до відповідальності за всі злочини, включаючи повномасштабне вторгнення, зазначили у міністерстві
МЗС України відреагувало на рішення Міжнародного суду ООН стосовно порушення росією конвенцій. Йдеться про норми щодо боротьби з фінансуванням тероризму та ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Офіційний Київ зазначив, що суд встановив порушення обох міжнародних договорів з боку рф.
Цей випадок є першим в історії рішенням Міжнародного суду щодо порушень росією норм міжнародного права. Надалі Україна прагне домогтися справедливості та відповідальності за всі незаконні дії росії, включно з повномасштабним вторгненням. Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України від 1 лютого.
"31 січня 2024 року Міжнародний суд ООН виніс рішення по суті справи України проти Російської Федерації щодо застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Суд встановив, що Росія порушила обидва міжнародні договори", - йдеться у повідомленні.
В МЗС зазначили, що справа, яка була ініційована Україною, задокументувала низку терактів, які розпочались у 2014 році та спричинили страждання українського народу. У міністерстві нагадали, що контрольовані Кремлем особи та угруповання здійснювали атаки на українців, обстрілювали цивільні обʼєкти та бомбили мирні міста. Йдеться, зокрема, про Волноваху, Маріуполь, Краматорськ, АвдіївкУ, Харків та Одесу.
Крім того, росія здійснювала кампанію, спрямовану на культурне знищення етнічних груп українців та кримських татар в тимчасово окупованому Криму починаючи з 2014 року. Рішення суду не залишає сумнівів у тому, що рф "зневажає міжнародне право", додали у МЗС.
"Україна залишається відданою прагненню домогтися справедливості та відповідальності за всі незаконні дії Росії, включно з повномасштабним вторгненням, яке Росія розпочала в 2022 році", - резюмувало міністерство.
Зазначимо, що напередодні, 31 січня, Міжнародний суд ООН 31 січня постановив, що російська федерація порушила норми конвенцій. Втім суд не зобов’язав росію виплатити компенсацію Україні, як того вимагав Київ.
Крім цього суд не ухвалив окремого рішення щодо відповідальності росії за збиття літака MH17 авіакомпанії Malaysia Airlines, котре сталося 17 липня 2014 року на сході України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.