Столтенберг: Країни НАТО не надали Україні обіцяної допомоги в останні місяці, це треба визнати

Читать на русском

Генсек НАТО заявив не пізно для перемоги України, але союзники повинні прискоритись

Читать на русском
Генсек НАТО Єнс Столтенберг
В НАТО запевнили, що військова допомога Україні збільшиться

Генсек НАТО заявив не пізно для перемоги України, але союзники повинні прискоритись

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг виступив з закликом до союзників прискорити постачання військової допомоги Україні. Він визнає, що країни НАТО не надали Україні обіцяної допомоги в останні місяці. Але в той же час стверджує, що українська сторона продовжує мати можливості для перемоги у повномасштабному конфлікті проти Росії.

Про це Столтенберг сказав на заході в Берліні 25 квітня. Як пише "Європейська правда", Єнс Столтенберг наголосив, що останні місяці були несприятливими для отримання обіцяної підтримки від союзників НАТО для України. Проте він підкреслив, що є шанси для України на успіх, оскільки допомога вже в дорозі.

"Але для перемоги України ще не пізно, тому що більша підтримка вже на підході", – додав він.

Він зазначив, що Конгрес США затвердив додаткове фінансування для України. А інші країни-члени НАТО, зокрема Велика Британія, Німеччина та Нідерланди, оголосили про нові пакети допомоги.

"Тепер наш обов'язок – перетворити ці зобов'язання на реальні поставки зброї та боєприпасів – і зробити це швидко", – наголосив він.

Розблокована допомога від США

Президент США Джо Байден 24 квітня підписав законодавчий пакет, схвалений Конгресом, який передбачає виділення майже 61 мільярда доларів додаткової військової та економічної допомоги Україні, а також іншим союзникам США.

При цьому значна частина зброї від США, яка має бути швидко відправлена ​​в Україну, вже знаходиться на складах у Польщі та Німеччині. Представники США поки не підтверджують цю інформацію, утім першими в Україну можуть прибути саме артилерійські снаряди. 

Також йдеться про військові автомобілі, зенітно-ракетні комплекси Stinger, додаткові боєприпаси для високомобільних артилерійських ракетних систем, 155-міліметрові артилерійські боєприпаси, протитанкові боєприпаси TOW і Javelin. 17 квітня був оприлюднений текст цього законопроекту. У ньому передбачалася передача українським військам систем управління вогнем ATACMS.

До того ж, Сполучені Штати надали Україні більше ніж 100 ракет дальнього радіуса дії ATACMS секретно. Таке рішення в середині лютого таємно погодив президент США Джо Байден. Ймовірно, секретність потрібна була, щоб зберегти в таємниці використання цього озброєння від Росії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.