Скоро світ побачить нові операційні системи – iOS 26 та Android 16
Світ цифрових технологій не стоїть на місці. Він вдосконалюється і змінюється, підлаштовуючись до потреб користувачів, тим самим відкриваючи нові можливості в різних сферах життя. Світові гіганти Apple і Google теж не пасуть задніх і задають темп іншим компаніям, не забуваючи конкурувати між собою. Наразі вони готують до виходу нові операційні системи, які мають змінити наші смартфони.
Як пише видання The New York Times, протягом майже двох десятиліть смартфони працювали практично однаково. Різниці не було, чи то Apple від iPhone, чи апарат на базі Android від Google. Всі вони мали сітку з додатків, в які можна було зайти шляхом натискання на віджети. Наразі Apple та Google пішли різними шляхами. І скоро світ побачить нові операційні системи – iOS 26 від Apple та Android 16 від Google.
Операційна система для смартфонів Apple, iOS 26, яка вийде цієї осені, отримає новий дизайн під назвою Liquid Glass, який імітує скло. Додатки та кнопки у ньому стають прозорими та адаптуються до картинок на екрані. Google вчиняє навпаки зі своєю операційною системою Android 16. Він робить акцент на більш яскравих і насичених кольорах. Але це лише косметичні зміни.
Google також активно інтегрує Gemini, свого чат-бота на основі штучного інтелекту, для автоматизації таких завдань, як написання електронних листів, редагування фотографій і складання списків покупок. Це дозволяє користувачам Android утримувати кнопку живлення на своєму телефоні, щоб викликати Gemini і говорити в мікрофон, щоб попросити його зробити, наприклад, наступне:
Натомість Apple випустила набір функцій штучного інтелекту і відклала запуск оновленої версії Siri через технічні проблеми. Але розширює можливості свого ШІ Apple Intelligence, який дебютував у минулому році, додаючи нові функції, включаючи автоматичний переклад та можливість виконувати веб-пошук з використанням даних зі знімка екрана.
Переклади в режимі реального часу можуть працювати в деяких програмах Apple для спілкування, включаючи повідомлення та FaceTime. Наприклад, під час розмови FaceTime з родичем, який розмовляє рідною мовою, Ви можете побачити переклад як підказку на екрані.
Нове програмне забезпечення iPhone також використовує штучний інтелект для оптимізації завдань, використовуючи інформацію зі знімка екрана. Наприклад, якщо ви зробите знімок екрана веб-сайту з датою та часом концерту, з'явиться пропозиція додати концерт до календаря. Або якщо ви зробите знімок екрана сумки, яку купуєте, ви можете натиснути кнопку, щоб шукати подібні сумки в Інтернеті.
Google занурюється у глибини штучного інтелекту, тобто користувачі Android вже скоро отримають телефони, які будуть аналізувати дані та виконувати безліч завдань за них. Користувачі телефонів Apple отримають привабливе програмне забезпечення з більш продуманою функціональністю, яке, по суті, залишиться тим самим. Через таку різницю у напрямках розвитку цих компаній користувачам доведеться більш детально підходити до вибору смартфона.
Таким чином кожна велика компанія, що працює в сфері споживчих технологій, модернізує свою продукцію, щоб включити нові технології штучного інтелекту в програмне забезпечення, яким ми користуємося щодня. Проте всі ці інструменти, як і раніше допускають безліч помилок.
Іншими словами, не варто поспішати підлаштовуватися під цю тенденцію. Але якщо так піде і далі, користувачі Android раніше власників iPhone зможуть відчути, що значить мати телефон зі штучним інтелектом.