Компанії Odd Systems та Terma Group об'єдналися, щоб працювати над перехоплювачем БПЛА
Українська компанія Odd Systems уклала договір про стратегічне партнерство з данським оборонним концерном Terma Group. Вони спільно працюватимуть над недорогим перехоплювачем дронів на базі штучного інтелекту. Для цього об’єднають свої існуючі напрацювання.
Про це повідомили в Odd Systems. Розробник акцентував, що ключова складність дронів-перехоплювачів полягає у комбінації виявлення, відстеження та перехоплення ворожого БПЛА іншим автономним засобом. При цьому типи російських дронів, яким потрібно протидіяти, сильно відрізняються: від FPV та тактичних коптерів типу Mavic до операційних безпілотників з нерухомим крилом типу Zala та ударних дронів дальнього радіуса дії типу Shahed.
"Terma та Odd Systems об’єднають свої існуючі рішення, одночасно розробляючи комплекс продуктів для протидії цим та іншим повітряним загрозам", - зауважили в Odd Systems.
Odd Systems - це оборонна технологічна компанія зі штаб-квартирою в Києві, спеціалізується на розробці та виробництві тепловізійних камер та FPV-дронів. Вона постачає платформу повітряного перехоплювача FPV Горська-12, а також ударні FPV-платформи "Стус-7" та "Лупиніс-10". Компанія також розробила та виготовляє в Україні тепловізійні камери для FPV-дронів Kurbas-256 та Kurbas-640.
Terma A/S - найбільший данський виробник оборонної та аерокосмічної продукції як цивільного, так і військового призначення для оборони та безпеки. Компанія пропонує радарні системи, авіоніку та космічну електроніку. Водночас у Defense Express нагадали, що компанія є постачальником компонентів до F-35.
Спецпредставник США Кіт Келлог під час візиту в Україну оборонні підприємства, де розробляють українські дрони. Він вкрай високо оцінив потенціал України в цій сфері.
При цьому він підкреслив, що Україна лідирує в цьому новому типі війни з використанням дронів. Келлог підкреслив, що США повинні звернути на це увагу.