Сімʼї ветеранів війни, які перебувають у полоні або зникли безвісти, будуть мати право на їхні пільги, - рішення Кабміну

Рішення надає можливість членам сімʼї полонених ветеранів війни або зниклих безвісти за особливих обставин користуватися їхніми пільгами до моменту звільнення такого ветерана війни з полону або визнання його в судовому порядку безвісно відсутнім чи померлим

Рідні безвісти зниклого
Рідні безвісти зниклого

На засіданні 13 грудня Кабмін вніс зміни до постанов КМУ від 16.02.1994 № 94 «Про порядок надання пільг, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі» та від 14.08.2019 № 700 «Про Єдиний державний реєстр ветеранів війни». Про це повідомив постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук. 

Рішення надає можливість членам сімʼї полонених ветеранів війни або зниклих безвісти за особливих обставин користуватися їхніми пільгами до моменту звільнення такого ветерана війни з полону або визнання його в судовому порядку безвісно відсутнім чи померлим.

На пільги мають право:

  • чоловік,
  • дружина,
  • непрацездатні батьки,
  • діти до 18 років,
  • неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи,
  • особа, яка перебуває під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги

“Що важливо: ті, хто брав участь у бойових діях, але не встигли отримати статус, тепер на підставі витягу із Єдиного державного реєстру ветеранів війни, отримують цей статус ветерана і його родина має право на пільги”, - зазначив народний депутат Олексій Гончаренко.

На які житлові пільги мають право учасники бойових дій 

Українці, які мають статус учасника бойових дій, можуть отримати різноманітні пільги від держави. Зокрема, на законодавчому рівні передбачено пільги й на оплату комунальних послуг у вигляді 75-процентної знижки на квартплату, комуналку та паливо. 

Серед усіх пільг, на які мають право учасники бойових дій (відповідно до Закону України від 22.10.1993 року № 3551-XII), встановлено знижки на оплату житлово-комунальних послуг, у тому числі: 75-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством; 75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання; 75-процентна знижка вартості палива, у тому числі рідкого, у межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення.  Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 75-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім’ю).

Площа житла, на яку нараховується 75-процентна знижка плати за зазначені послуги, визначається в максимально можливому розмірі в межах загальної площі житлового приміщення (будинку) згідно з встановленими нормами користування (споживання), незалежно від наявності в складі сім’ї осіб, які не мають права на знижку плати (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю). Пільги щодо плати за житло, комунальні послуги та паливо надаються учасникам бойових дій та членам їх сімей, що проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього (площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube