Ще більше послуг для військових та ветеранів у Дія — Мінсоцполітики розкриває деталі

За однією заявою через портал Дія ветеран зможе отримати низку соціальних послуг

Дія для військових
Дія для військових

Військовослужбовці ЗСУ, ветерани та члени їхніх сімей зможуть отримати необхідні послуги та пільги через єдину заяву на порталі Дія. Рішення про запуск експериментального проєкту схвалив Кабінет Міністрів України 10 грудня. Про це розповідає Мінсоцполітики.

Мета проєкту — спростити отримання державної підтримки для захисників і захисниць України, запровадивши комплексну послугу. Тож за однією заявою через портал Дія можна буде отримати, зокрема, такі послуги: 

  • статус особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • одноразова грошова допомога при інвалідності — фінансова компенсація за шкоду здоров'ю, отриману під час виконання бойових завдань;
  • пенсія по інвалідності — щомісячна виплата для забезпечення гідного життя військовослужбовців, які втратили працездатність під час служби;
  • дострокова пенсія за віком — можливість отримати пенсію раніше встановленого терміну через особливості служби та стан здоров'я;
  • допоміжні засоби реабілітації — забезпечення протезами та іншими засобами реабілітації, щоб адаптуватися до нових умов та повернутися до активного соціального життя;
    статус члена сім'ї загиблого Захисника чи Захисниці;
  • одноразова грошова допомога — фінансова підтримка сім'ям загиблих військовослужбовців;
    пенсія в разі втрати годувальника — регулярні виплати сім'ям загиблих захисників;
  • соціальні послуги — комплексна підтримка військових, ветеранів та їхніх родин;
  • пільги з оплати комунальних послуг — знижки на житлово-комунальні послуги, опалення, газ, придбання твердого палива.

Як можна буде отримати комплексну послугу

На порталі Дія достатньо буде подати одну е-заяву. Відвідувати різні установи та вичікувати чергу, щоб отримати довідки, не потрібно. 

“Плануємо поступово запускати сервіси на порталі. Українські військові щодня оберігають наш спокій. Працюємо, щоб бюрократії було менше в житті наших героїв та героїнь. Про запуск комплексної послуги повідомимо в соцмережах”, - зазначили в Мінцифри.

Ліквідація МСЕК з Нового року - в Мінсоцполітики розповіли, що зміниться для людей з інвалідністю

В Україні з 1 січня 2025 року замість застарілої медико-соціальної експертизи запрацює цифровізована система оцінювання повсякденного функціонування людини на базі багатопрофільних лікарень, наближених до людини. Перший етап передбачає спрощення шляху пацієнта, запровадження електронної системи замість паперових справ і рішень, публічність аналітичних даних про діяльність експертних команд, більш чіткі та обʼєктивні критерії для направлення і прийняття рішень командами. Реформа напрацьовувалась протягом воєнного стану із залученням Міністерства охорони здоровʼя, Міністерства соціальної політики, Міністерства економіки, Міністерства освіти і науки та інших. 

Окрема електронна система буде доступна закладам охорони здоровʼя безоплатно. Для входу та використання буде необхідний електронний підпис від юридичної особи. Для людини перевага в тому, що вже не потрібно буде носити справи і стоси довідок із кабінету в кабінет: передача інформації до експертних команд та між сферами охорони здоровʼя та соціального захисту відбуватиметься в електронних системах, зручно і прозоро. Протягом 2025 року система буде інтегрована з електронною системою охорони здоровʼя (ЕСОЗ), щоб спростити роботу для лікарів та працювати в рамках знайомих МІС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube