Київ поверне собі літак, створений на українському заводі "Антонов"
Канада розпочала процес конфіскації транспортного літака Ан-124 "Руслан". Він належить російській авіакомпанії "Волга-Днепр". Літак передадуть Україні.
Про це повідомила віцепремʼєр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина. Вона наголосила, що "Руслан" вже перебував під арештом Канади.
"Щоб зрозуміти масштаб - Ан-124 "Руслан" за довжиною складає три чверті футбольного поля (близько 69 метрів), з розмахом крил ще більшим. Його висота - приблизно з 7-поверховий будинок (21 метр)", - заявила Стефанішина.
Процедура конфіскації відбувається в межах канадського закону про спеціальні економічні заходи. Рішення про конфіскацію ще має ухвалити Вищий суд Онтаріо.
Стефанішина нагадала, що в серпні 2023 року ВАКС задовольнив позов Мін'юсту України про застосування санкції у виді стягнення в дохід держави активів підсанкційної "Волга-Днепр". Мінʼюст передав рішення ВАКС канадським партнерам. А тепер генеральний прокурор Канади звернувся до Вищого суду Онтаріо з клопотанням про конфіскацію російського літака.
"Подання позову про конфіскацію літака до суду - спільний результат кропіткої роботи співробітників Міністерства юстиції, МЗС в тісній співпраці з нашими партнерами. Це чудовий приклад, як міжнародне право працює на практиці. "Руслан" незабаром матиме нову домівку - в Україні, де він служитиме на благо нашої держави", - заявила Ольга Стефанішина.
Авіакомпанія "Волга-Днепр" - це російська вантажна авіакомпанія, яка спеціалізується на перевезенні великогабаритних і негабаритних вантажів, зокрема за допомогою знаменитих літаків Ан-124 "Руслан" та Іл-76. Компанія заснована у 1990 році в Ульяновську (Росія).
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році, компанія опинилася під західними санкціями. Її операції за межами Росії значно скоротились, а низка країн заблокувала доступ до своїх аеропортів та повітряного простору.
Ан-124 "Руслан" створений у Київському КБ Антонова у 1980-х роках. Це один із найбільших вантажних літаків у світі.
Вперше піднявся в небо у 1982 році, а серійне виробництво тривало до початку 2000-х. Було усього побудовано 55 літаків. Після розпаду СРСР більшість "Русланів" залишилися у власності Росії (36). В Україні - 7.
Ан-124 на мить побудови й до появи Ан-225 "Мрія" став найбільшим літаком у світі, позбавивши цього титулу американський C-5 Galaxy. Після знищення "Мрії" залишається найважчим літаком, другим у світі літаком за вантажопідйомністю після Boeing 747-8 та найбільшим військовим транспортним літаком.