Єрмак написав статтю для The Guardian: як санкції вбивають російську авіацію та до чого тут пропозиції Путіна про перемирʼя

Нормалізація авіасполучення зняла б ключове обмеження в повсякденному житті росіян, також це дало б перевагу військовій машині Кремля

єрмак
Єрмак та Путін. Фото: Getty Images

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак наголосив, що Росія вимагає поступок від Києва, причому ще до того, як можна буде взагалі говорити про тривалу паузу чи сталий мир. Зокрема, Кремль хоче скасувати авіаційні санкції, які є прямою перепоною для продовження агресії Росії проти України. І якщо Київ погодиться на путінське перемир'я, а санкційні обмеження скасують, то РФ зможе отримувати заборонені технології, посилювати військову логістику та заспокоювати своє населення.

Про це Єрмак написав у своїй статті для The Guardian. Керівник ОП вказує, що як частину "ціни за мир" Москва прагне скасування санкцій проти російських авіакомпаній. І це не дивно, бо вони є життєво важливими для військової машини Кремля.

"Ми повинні бути обережними і не робити поступок передчасно, під виглядом "швидкого прогресу". Запропонована коротка пауза не змінить суті війни, а її прийняття дозволить режиму, який неодноразово показував свою рішучість продовжувати агресію, підірвати шанс на справедливий, чесний і тривалий мир", - наголосив Єрмак.

Чинні санкції обмежують доступ російських авіакомпаній до західних ринків і блокують імпорт критично важливих запчастин, послуг з технічного обслуговування та іншого обладнання - включно з товарами подвійного призначення, які можуть бути використані у військових цілях. Будь-яке послаблення санкцій на авіацію надало б російському президентові та його військовій машині перевагу, підкреслює Єрмак.

"Наразі ці санкції є свідченням того, наскільки суттєво та успішно обмежено військові можливості Кремля... Авіакомпанії не є "побічними жертвами" санкційного режиму, а активними учасниками підтримки незаконного вторгнення в Україну. Треба усвідомлювати, що так званий цивільний авіаційний сектор Росії перетворився на прикриття для транспортування, логістики та контрабанди в інтересах її армії. Російські цивільні авіакомпанії та аеропорти активно беруть участь в обході міжнародних санкцій, доставляючи критичні компоненти для підсанкційних російських галузей", - пише Єрмак.

Він додає, що нормалізація авіасполучення зняла б ключове обмеження в повсякденному житті росіян, полегшуючи Кремлю тиск суспільства щодо необхідності миру. Розглядаючи це як чергову перемогу Путіна, росіяни, швидше за все, ще більше підтримають продовження війни замість переговорів, каже Андрій Єрмак.

"Ці санкції є не просто незручністю: вони є прямою перепоною для продовження агресії Росії проти України та наочним нагадуванням про наслідки цієї агресії. Замість їхнього послаблення ми повинні розвивати успіх чинного санкційного режиму. Аеропорти та авіакомпанії, які виступають як об’єкти подвійного призначення і займаються переправкою заборонених товарів, мають понести відповідальність", - вимагає Андрій Єрмак.

Керівник ОП наголошує: те, що російські офіційні особи зробили пріоритетом питання зняття авіаційних санкцій у дипломатичних каналах, свідчить про їхню ефективність. За його словами, політикам слід розуміти, що це - доказ того, що санкції працюють.

"Росія відчайдушно намагається врятувати свій авіаційний сектор - полегшення можливе лише в обмін на суттєві зобов’язання Москви щодо мирних і добросусідських відносин з Україною. І аж ніяк не як частина торгу. Допоки Росія залишається відданою своїй незаконній агресії, небо має залишатися закритим для російських авіакомпаній. Будь-яка дія, яка послаблює цю позицію, зміцнить здатність Росії отримувати заборонені технології, посилювати військову логістику та заспокоювати своє населення. Від початку неспровокованої та незаконної війни Росії український повітряний простір перетворився на арену бойових дій, де літають винищувачі та ракети, а не цивільні літаки. То чому росіяни мають насолоджуватися свободою авіаперельотів, у той час, як українці не можуть почуватися у безпеці у власній країні?", - резюмував Єрмак.

Чому переговори на умовах РФ - погано для України?

В Росії вже певний час говорять про прямі переговори Росії та України. Це нова фішка кремлівського режиму. В разі таких переговорів РФ захоче нав'язати нам умови, набагато менш вигідні, ніж мирний план президента США Дональда Трампа.

Інформатор вже пояснював в деталях, що на прямих переговорах неминуче спливуть пункти Будапештського меморандуму, такі як обмеження чисельності ЗСУ та проведення виборів за участю прокремлівських сил. Тобто саме те, що відсутнє у мирному плані Дональда Трампа.

Слід гадати, що Путін під час переговорів зі спецпредставником Трампа Стівом Віткоффом дав добро на мирний план Трампа, хоч і не в захваті від нього. Зеленський також розкритикував цей план, як і більшість європейських лідерів. Користуючись їхнім незадоволенням, у Путіна, ймовірно, розраховують, що США відстороняться від участі у переговорах, і тоді можна буде просувати прямі переговори з РФ на ще більш невигідних для України умовах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube