“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
БПЛА зайшов в акваторію Чорного моря - кілька годин до цього він кружляв у повітряному просторі Румунії
Після того, як голова Радбезу рф Дмитро Медведєв видав нову порцію погроз у бік США, американці вирішили запустити у сторону Чорного моря новий безпілотник.
Стратегічний розвідувальний літальний апарат RQ-4B Global Hawk злетів зранку з військово-морської авіабази Сігонелла в Південній Італії. Якийсь час він кружляв довкола острова Сицилія, де розташована авіабаза. Очевидно, оператор чекав наказ на політ у бік Чорного моря.
Коли така команда надійшла - дрон рушив у напрямку Чорного моря.
За даними міжнародного сайту Flightradar24, що відстежує пересування повітряних об'єктів, американський RQ-4B Global Hawk з позивним Forte10 піднявся на висоту приблизно 16 км та перетнув Іонічне море. Зараз безпілотник зайшов у акваторію Чорного моря.
Також за пересуваннями БПЛА зараз спостерігає понад 11 тисяч людей.
14 березня в міжнародному повітряному просторі над Чорним морем російський винищувач Су-27 зіткнувся з американським безпілотним літальним апаратом MQ-9 Reaper, який був пізніше збитий. Після цього США розпочали переговори з рф на "найвищому рівні" і запросили посла росії до Вашингтона.
Російський посол у США Анатолій Антонов, коментуючи цей інцидент, заявив, що Москва не бажає конфлікту зі Сполученими Штатами, але зауважив, що американські літаки не повинні перебувати біля "російського кордону".
16 березня міністерство оборони США опублікувало відео зіткнення російського винищувача Су-27 з американським безпілотним літальним апаратом MQ-9 над Чорним морем.
Пізніше координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що переслідування російським пілотом американського безпілотника було свідомою та агресивною дією.
Згідно з повідомленням CNN, США розглядають можливість продовження операцій над Чорним морем після збиття одного з їхніх літальних апаратів російським винищувачем 14 березня.
Літальний апарат RQ-4 Global Hawk є одним з найбільших та найбільш складних у світі. Його використовують для проведення розвідувальних місій на значних відстанях від бази.
Завдяки високотехнологічним характеристикам, RQ-4 Global Hawk може працювати на висоті понад 18 кілометрів та проводити розвідку на території до 100 тисяч квадратних кілометрів. Цей літальний апарат обладнаний різноманітними сенсорами, які забезпечують збір різних типів інформації, зокрема, зображень високої роздільної здатності, даних про радіоелектронне середовище та інші характеристики.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав про інцидент над Чорним морем, в ході якого російський Су-27 зіткнувся з американським безпілотником MQ-9 Reaper.
США розглядають можливість постачання Україні далекобійного озброєння як відповідь на цей інцидент.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.