США вже майже не проти, щоб Україна била по РФ їхньою зброєю, до цього схиляється і Німеччина

Відповідні заяви зробили держсекретар Ентоні Блінкен та канцлер Олаф Шольц

Німеччина, США, зброя
Наразі відомо, що 11 країн дозволили Україні бити по Росії зброєю їхнього виробництва

Держсекретар США Ентоні Блінкен натякнув, що Вашингтон зможе прийняти, якщо Україна битиме по Росії американською зброєю. Він зазначив, що Штати "коригують свою позицію" залежно від розвитку повномасштабної війни. Водночас він підкреслив, що Америка не заохочує таких атак.

У свою чергу уряд Німеччини також обережно схиляється до того, щоб прийняти, що Україна може бити по РФ зброєю виробництва ФРН. Канцлер Олаф Шольц заявив, що Київ зможе використовувати зброю "у рамках міжнародного права", що передбачає завдання ударів по території агресора. Про це пишуть видання The New York Times та Politico.

Блінкен сказав, що Сполучені Штати не заохочували та не сприяли атакам по території РФ за допомгою американської зброї. Але він додав, що українці повинні приймати власні рішення про те, як найкраще захищати себе - цю позицію Блінкен він висловлював раніше, наприклад, під час візиту до Києва 14-15 травня. За словами держсекретаря, уряд США "адаптувався та пристосовувався за потреби" до зміни ситуації у міру розвитку війни.

На запитання репортера, чи означають його слова "адаптуватися та пристосовуватися" до того, що Сполучені Штати можуть підтримувати атаки України за допомогою зброї американського виробництва на Росію, Блінкен сказав: "Адаптуватися та пристосовуватися означає саме це". Тобто ці слова вказують на гнучкість Вашингтона у цьому питанні, зазначає видання.

Тим часом видання Washington Post з посиланням на джерела повідомило, що США дозволяють Україні використовувати передані ними системи ППО на території РФ. Зокрема, американці не проти, щоб російські ракети та винищувачі збивалися ще в небі РФ, якщо вони становлять загрозу для України.

У свою чергу канцлер ФРН Олаф Шольц заявив, що Україна може використовувати зброю, надану Німеччиною, "в рамках міжнародного права", що дозволяє використовувати її проти такого агресора, як Росія, в тому числі на території РФ. Однак меседж Шольца був не таким зрозумілим у порівнянні з висловлюваннями лідерів Франції, Польщі, Швеції тощо. Позицію Берліна спробував прояснити його речник Штеффен Хебештрайт.

Він заявив журналістам, що "оборонні дії України не обмежуються власною територією, але (можуть) бути розширені й на територію агресора", наголосивши також, що він не може розкрити точні домовленості з Києвом щодо використання німецької зброї. оскільки вони є "конфіденційними".

Хебештрайт також стверджував, що заява Шольца річної давнини, в якій він сказав, що існує «консенсус» щодо того, що Україна не використовуватиме німецьку зброю на території Росії, була "констатацією фактів", яка на той момент була правдою, але не обов'язково відноситься до майбутнього. Особа, знайома з позицією німецького уряду, також сказала, що Шольц виступає за дозвіл використання західної зброї проти цілей всередині Росії, не вдаючись у подробиці, пише Politico.

Вже 11 країн дозволили Україні бити вглиб Росії своєю зброєю

Наразі відомо, що ініціативу підтримали Велика Британія, Франція, Нідерланди, Польща, Швеція, Фінляндія, Чехія, Литва, Латвія, Естонія та Канада. Це рішення стало наслідком останніх атак Росії по Харківщині і підготовки окупантів до відкриття нового північного фронту на цьому напрямку.

У свою чергу агентство AFP писало, що Україна неодноразово використовувала далекобійну зброю західного виробництва проти об’єктів на загальновизнаній території Росії. Востаннє нею завдавали ударів по місту Краснодар.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube