США продовжили захист для українців на два роки: які категорії отримають дозвіл

Читать на русском

Дозвіл стосується тих українців, які перебувають У США на підставі так званих гуманітарних дозволів на вʼїзд

Читать на русском
УКраїнці в США, Білий дім
США продовжили дію гуманітарних дозволів на вʼїзд для українців

Дозвіл стосується тих українців, які перебувають У США на підставі так званих гуманітарних дозволів на вʼїзд

Сполучені штати Америки ША продовжили термін дії перебування українських шукачів притулку на території країни ще на два роки. Це стосується тих українців, які перебувають у США на підставі так званих гуманітарних дозволів на вʼїзд. Йдеться про тих, хто скористався спеціальною програмою захисту і перетнув кордон з 11 лютого до 25 квітня 2022 року. 

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України із посиланням на посла України в США Оксану Маркарову. Право на поновлення свого дозволу на перебування отримали українці, які:

  • прибули до США за програмою Uniting for Ukraine (U4U) – спрощеною ініціативою для надання громадянам України гуманітарного дозволу на в’їзд до США;
  • отримали гуманітарний дозвіл на вʼїзд у пунктах пропуску через державний кордон США у період із 11 лютого до 25 квітня 2022 року.

У міністерстві зазначають, що гуманітарний дозвіл на вʼїзд є одним із найпоширеніших та часто використовуваних видів особливого статусу для в’їзду.

"Цей вид спеціального дозволу дає право на в’їзд до Сполучених Штатів і надається з міркувань гуманітарних причин для осіб, які відповідно до законодавства не мають звичайного права на в’їзд до США", - пояснюють у МінРеінтеграції. 

Українці під захистом

Нагадаємо, торік Міністерство національної безпеки США оголосило про продовження до 19 квітня 2025 року статусу тимчасового захисту для громадян України у зв'язку з нинішнім повномасштабним вторгненням Росії.

Раніше Сейм Польщі прийняв рішення про продовження тимчасового захисту для українських біженців до 30 червня 2024 року. Таким чином, українці, які прибули до Польщі в період з 24 лютого 2022 року до 4 березня 2024 року, отримають можливість користуватися тимчасовим захистом ще протягом пів року. Крім цього, Сейм розширив податкові пільги до кінця року для осіб, які надають гуманітарну допомогу.

Водночас уряд Литви продовжив термін тимчасового захисту для українських біженців до березня 2025 року. Також держава продовжила дію норми про мовні вимоги. Завдяки цьому від українських біженців у Литві не вимагатимуть знання литовської мови для працевлаштування щонайменше ще один рік.

Загалом у Європейському союзі за необхідності готові продовжити тимчасовий захист українців й після березня 2025 року, але тільки за умови, що війна в Україні триватиме. Також ЄС прагне гармоніювати законодавство щодо біженців з України, щоб у майбутньому уникнути різних юридичних підходів.  

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Політолог Володимир Фесенко розкриє процедуру прийняття нового закону про мобілізацію. Він поділиться умовами, за яких закон буде ухвалений і розкриє можливі обставини, що можуть викликати опозицію серед народних депутатів. Не пропустіть цю важливу інформацію – долучайтеся до перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.