Лідер республіканців у Сенаті США Макконелл оголосив про відставку: як це вплине на допомогу Україні

Читать на русском

Офіційно політик залишить свою посаду в Сенаті США у листопаді 2024 року

Читать на русском
Мітч Макконнелл
Макконнелл звільняє місце "новому поколінню лідерів"

Офіційно політик залишить свою посаду в Сенаті США у листопаді 2024 року

Мітч Макконнелл, який минулого тижня відзначив своє 82-річчя, оголосив про завершення кар'єри. Політик йде у відставку з посади лідера Республіканської партії у верхній палаті Конгресу США, яку обіймав майже 17 років, та звільняє місце для "нового покоління". Проте відомий він не тільки тривалим терміном роботи, а й своєю непохитною підтримкою України.

Як повідомляє видання CNBC, відповідну заяву політик зробив 28 лютого. Але зі своєї посади Макконнелл піде не зараз, а у листопаді цього року. Крім того, він продовжить обіймати посаду сенатора до січня 2027-го. Республіканець заявив, що буде активно працювати решту часу, що лишилось до складання мандату.

"Один із найбільш недооцінених життєвих талантів – це знати, коли настав час перейти до наступної глави свого життя. Тож я стою перед вами сьогодні, аби сказати, що нинішній термін на чолі республіканців у Сенаті буде моїм останнім", – сказав Макконелл.

Після такої гучної заяви, Сенат підтримав політика оваціями. А лідер демократів Чак Шумер взагалі потис Макконнеллу руку. Також виказав слова підтримки спікер Палати представників Майк Джонсон й заявив, що саме Макконнелі був "одним із найвпливовіших лідерів Сенату в історії".

Оскільки політик активно підтримував Україну й виступав за виділення допомоги, постало питання про вплив такого рішення на актуальні події. Але речниця Білого дому Карін Жан-П’єр заявила, що для Києва нічого не зміниться, навіть попри ці перестановки серед республіканців.

"Підтримка України насправді зберігається. У Палаті представників існує двопартійна підтримка", – наголосила речниця.

Допомога Україні від США

Боротьба за виділення допомоги Україні триває. Конгрес США досі не затвердив фінансування, тож у влади Сполучених Штатів "зв'язані руки". Звичайно це позначилось на ситуації на фронті в Україні, де вже відчувають "голод" снарядів та інших боєприпасів.

Очікується, що питання щодо допомоги розглянуть у середині березня. Проте, чи приймуть його, наразі невідомо. Джо Байден вже декілька разів виступав перед Конгресом й просив погодити його ініціативу про виділення 106 млрд доларів, але неодноразово натикався на стіну байдужості.

Демократи заявляють, що президент США повинен зосередитись на проблемах країни, а не на підтримці інших. Насамперед вони вимагають вирішення питання з кордоном та нелегальними мігрантами.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Приєднуйтеся до цікавої розмови з адвокатом Станіславом Ліфлянчиком, де він розкриває своє бачення вирішення конфлікту між українськими та польськими фермерами. Ця розмова обіцяє бути дуже цікавою та пізнавальною. Долучайтеся до перегляду, щоб дізнатися більше!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.