Литва продовжила тимчасовий захист для українців та пішла на поступки щодо вивчення мови

З березня 2024 року у Литві мали розпочати перевірки рівня володіння литовською мовою українських біженців, але цю процедуру перенесли на один рік

Біженці
Термін тимчасового захисту для українських біженців діятиме до березня 2025 року

Уряд Литви продовжив термін тимчасового захисту для українських біженців до березня 2025 року. Також держава продовжила дію норми про мовні вимоги. Завдяки цьому від українських біженців у Литві не вимагатимуть знання литовської мови для працевлаштування щонайменше ще один рік.

Про це пише LRT. Відповідні рішення литовський уряд ухвалив у середу, 21 лютого.

Уряд Литви продовжив термін, протягом якого "категорії володіння державною мовою не застосовуються до працевлаштування іноземців, які перебувають під тимчасовим захистом у Литві". Спочатку цей період становив два роки після отримання тимчасового захисту, але тепер його продовжили до трьох років. У Міністерстві освіти, науки і спорту Литви вже повідомили, що держава "продовжить надавати українцям можливість вивчати литовську мову за допомогою заходів, що фінансуються Службою зайнятості, або через систему індивідуальних навчальних рахунків".

У середині березня 2023 року Литовська мовна інспекція поінформувала політиків, що з березня 2024 року вона почне перевіряти рівень володіння мовою українських біженців, які працюють у країні, як того вимагає закон. У листі йшлося про те, що якщо роботодавці не нададуть сертифікат про проходження мовного тесту їхніми працівниками, то "мовна інспекція та муніципальні мовні органи будуть змушені вжити заходів".

Також Литва продовжила термін тимчасового захисту для українських біженців. Він діятиме до березня 2025 року.

Скільки біженців планують повернутися в Україну

Агентство ООН у справах біженців провело дослідження та з’ясувало, скільки українців хочуть повернутися додому через два роки повномасштабного вторгнення. У майбутньому приїхати назад в Україну збираються майже дві третини біженців.

Зазначається, що у світі наразі налічують 6,5 млн українських біженців. Ще близько 3,7 млн українців залишаються вимушено переміщеними особами всередині країни.

Відомо, що 65% опитаних за кордоном збираються повертатися в Україну, 6% - у найближчі місяці. Ще 72% внутрішніх переселенців мають намір повернутися додому, 5% - найближчими місяцями.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Запрошуємо вас на захопливу розмову з Тарасом Котовим, головою Ради громадського контролю Бюро економічної безпеки. У нашому відео ми обговоримо перспективи Національної стратегії доходів та її вплив на бізнес. Дізнайтеся, чому ця стратегія залишається абстрактною, та багато іншого. Приєднуйтесь до нас і будьте в курсі всіх актуальних подій!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube