Сейм Польщі прийняв рішення про продовження тимчасового захисту для українських воєнних біженців до літа
Сейм Польщі прийняв рішення про продовження тимчасового захисту для українських біженців до 30 червня 2024 року. Таким чином, українці, які прибули до Польщі в період з 24 лютого 2022 року до 4 березня 2024 року, отримають можливість користуватися тимчасовим захистом ще протягом пів року. Крім цього, Сейм розширив податкові пільги до кінця року для осіб, які надають гуманітарну допомогу.
Про це повідомляє Prawo.pl. За новим рішенням, українські біженці, які перебувають в Польщі легально, матимуть право на:
Однак євродепутати не прийняли пропозицію про продовження терміну тимчасового захисту для громадян України до 4 березня 2025 року, як це було запропоновано Радою ЄС. Варто зазначити, що недавнє рішення Сейму забезпечить українським біженцям можливість залишатися в Польщі під час періоду нестабільності в Україні.
Тим, хто вірішить залишитися в Польщі після 30 червня 2024 року потрібно буде щось планувати. Наприклад, українці вже стали частіше подавати документи на оформлення посвідок на проживання в країні. Таке право дає, наприклад, робота чи власний бізнес у Польщі.
Деякі українські біженці змогли знайти роботу в Польщі, зокрема у сферах будівництва, сільського господарства, послуг та інших секторах, де потрібні були робочі руки. Однак багато із них стикнулися з проблемами адаптації, недостатньою знайомістю з мовою та культурою країни, а також недостатнім рівнем оплати праці. Незважаючи на всі труднощі, понад мільйон українців вирішили залишитися в Польщі і досі, шукаючи там нового життя та можливості для себе та своїх сімей.
Нагадаємо, що коли врешті-решт відбудуться вибори, голосування українців за кордоном можна забезпечити кількома шляхами: "турецьким" із залученням місцевих ТРЦ та "поштовим" - втім, є інші перестороги, що можуть стати на заваді саме масовому голосуванню. Про що мова - каже політичний експерт Микола Давидюк.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.