Спікер Конгресу США готовий повернутися до розгляду питання про пакет допомоги союзникам після ухвалення бюджету
У четвер, 29 лютого, спікер нижньої палати, республіканець Майк Джонсон заявив, що після розгляду питання про фінансування уряду США, конгресмени перейдуть до розгляду питання про пакет допомоги союзникам, зокрема й Україні. Палата представників повинна ухвалити рішення щодо бюджету до 8 березня, інакше може настати «шатдаун» — зупинка роботи частини урядових функцій. Така заява є позитивним сигналом, що може свідчити про кардинальну зміну позиції спікера.
Про це розповідають у сюжеті «Голосу Америки». Журналістка запитала чи збирається він дослухатися до заклику двадцяти трьох європейських лідерів, які просять підтримати Україну.
«Палата представників розглядає всі доступні можливості і ми повернемося до цього, як тільки ми, як тільки уряд отримає фінансування», – сказав Джонсон.
Сполучені Штати з вересня-місяця не надсилають Україні військову допомогу. На заваді стала позиція фаворита Республіканської партії Дональда Трампа. Законопроєкт про пакет допомоги пройшов сенат, де більшість контролює Демократична партія і сильні позиції проукраїнських республіканців, але спікер палати представників Майк Джонсон заявив, що не ставитиме питання на голосування, доки не буде розв'язане питання з напливом нелегальних мігрантів і відпустив конгресменів на двотижневі канікули.
У вівторок, 27 лютого, президент Джо Байден провів зустріч з лідерами Конгресу з обох партій. Під час розмови Джонсон був єдиним, хто залишався на позиціях трампістів, зокрема і через страх втратити посаду.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини — від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Росія надсилає сигнали Заходу про свою готовність до переговорів. Цю позицію спочатку висловив у приватному інтерв'ю Путін, а пізніше підтвердили Небензя в ООН та голова МЗС Росії Лавров. Щодо цих заяв має свою думку відомий політолог Андрій Золотарьов. Чи це лише продовження традиційної риторики Росії, чи намагання привернути увагу Заходу до діалогу, чи навіть спроба створити платформу для майбутніх переговорів з можливим президентом США, який, можливо, буде представником республіканської партії? Докладніше про це розповість у відео Андрій Золотарьов.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.