Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Представник Пентагону заявив, що постачання озброєння для системи протиповітряної оборони України продовжується в рамках програми USAI
Речник Пентагону Патрік Райдер повідомив, що США продовжують надавати Україні озброєння для системи протиповітряної оборони (ППО). Він зазначив, що деякі засоби, включаючи ракети, постачатимуть в межах програми USAI.
Про це Райдер заявив під час брифінгу. Його запитали, скільки ще США будуть забезпечувати Україну ракетами ППО. На що речник Пентагону щодо тривалості цього процесу та конкретних цифр щодо обсягів постачання не надав конкретної відповіді. Замість цього, він підкреслив намір США продовжувати тісно співпрацювати з союзниками та партнерами щодо цього питання.
"Отже, я не можу назвати конкретні терміни. Існують певні можливості, які були укладені в рамках контракту USAI, що включає деякі засоби протиповітряної оборони. Ми також продовжуватимемо дуже тісно співпрацювати з союзниками та партнерами щодо визначення потреб України, а потім працювати з ними, щоб сприяти цьому процесу", - сказав Райдер.
Сенат Сполучених Штатів ухвалив законопроєкт, який передбачає виділення 95 мільярдів доларів на безпекову допомогу окремо для України, Ізраїлю та Тайваню. За проєкт проголосували 67 сенаторів. Однак попереду залишається голосування у Палаті представників, де республіканці мають більшість, і вплив групи MAGA значно відчутніший.
Втім, за день до ухвалення законопроєкту голосування в сенаті не відбулося. Причиною цього стала активна позиція експрезидент Трампа, який, за словами аналітиків, спрямовує свої дії на створення сприятливих умов для майбутніх президентських виборів.
Виступаючи в ролі лідера більшості у Сенаті, Чак Шумер висунув пропозицію про розділення питання щодо військової допомоги від політично навантажених поправок до законопроєкту про кордон. Цей крок отримав підтримку близько 60 сенаторів, що було достатньо для подальшого розгляду.
New York Times вважає, що Україна, без американської підтримки, може повільно програти. У випадку, якщо Київ не отримає військової та економічної підтримки від США, її не очікує розгром російською армією. При цьому, на думку видання, це буде не раптово. Країна може почати повільно програвати агресору, пише NYT. Це ставить Україну перед найбільш небезпечним моментом за всю тривалість повномасштабної війни, за винятком перших місяців великого вторгнення рф.
Водночас скорочення західної підтримки вже має відбитися на полі бою. РФ використовує свою перевагу в артилерії та особовому складі, щоб послабити оборону України, йдеться у матеріалі. Європейські країни не мають наявних запасів зброї та боєприпасів, які можна було б порівняти з рівнем США, тому Брюсселю важко буде заповнити цю прогалину.
2024 рік для Сил оборони України буде роком стратегічної витримки й нарощення потужностей для майбутніх наступальних операцій, вважає військовий експерт Сергій Грабський.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.