Наразі Україна переживає найнебезпечніший етап з початку повномасштабного вторгнення рф, кажуть аналітики
У разі, якщо Україна не отримає від США військової та економічної допомоги, вона не буде швидко розгромлена російською армією. Водночас країна почне повільно програвати агресору. Через це наразі Україна переживає найбільш небезпечний момент за всю повномасштабну війну, якщо не рахувати перші місяці великого вторгнення рф.
Тим часом скорочення західної допомоги вже позначається на полі бою. У свою чергу рф використовує свою перевагу в артилерії та особовому складі, послаблюючи оборону України. Про це йдеться у матеріалі New York Times.
Напередодні законопроєкт на понад 100 млрд доларів, який дозволив би надати підтримку Україні, Ізраїлю і Тайваню і водночас передбачав фінансування охорону кордонів, був відхилений під час голосування в Сенаті внутрішньополітичних розбіжностей в Конгресі.
Після голосування лідер більшості в Сенаті Чак Шумер заявив, що спробує альтернативний шлях, ініціювавши голосування щодо військової допомоги державам-партнерам без більш спірних заходів щодо захисту кордонів. Як демократи, так і республіканці висловили певний оптимізм щодо нового заходу, але до вечора середи законодавці знову загрузли, а Шумер зробив перерву в сенаті до четверга. Але навіть якщо Сенат схвалить допомогу, її доля в Палаті представників залишається невизначеною, пише видання.
Аналітики кажуть, що українська армія не буде раптово розгромлена, але виснаження її сил буде невблаганним. Європейські країни не мають запасів зброї та боєприпасів, які можна було б співставити з рівнем США, тому Брюсселю навряд чи вдасться заповнити цю прогалину.
"Україна могла б фактично протриматися деяку частину цього року (без додаткової американської військової допомоги). Але з часом не буде перспектив відновити армію, і вони почнуть повільно втрачати. (Це сприятиме) негативній траєкторії подій у другій половині цього року", - заявив експерт з росії Фонду Карнегі у Вашингтоні Майкл Кофман.
Є проблеми, які стосуються як українських міст далеко від фронту - українська ППО поповнення боєприпасів на тлі регулярних атак рф - так і переднього краю. Так, у боях за Авдіївку співвідношення вогню російської та української артилерії становить п’ять до одного.
"Є якийсь фаталізм. Це так, але нам все одно потрібно виконувати свої завдання. Кількість дезертирів невелика, але вони постійно є", - поділився капітан Олег Войцеховський, який спеціалізується на БПЛА-розвідці.
Українські бійці зізнаються, що більше не стріляють лише по одному чи двом російським солдатам, які наближаються, тому що їм надто бракує боєприпасів і вони не хочуть використовувати їх проти невеликих груп, йдеться у публікації.
"Україна певною мірою сама спричинила свої проблеми. Корупція, яка вже давно є проблемою в країні, викачує мільйони на придбання поставок та в інших сферах. Зеленський часом перегравав, коли сварив союзників за недостатню підтримку (...) На полі бою українські військові лідери проігнорували поради США зосередити свій контрнаступ в одному конкретному регіоні. Натомість вони розширили атаки і не змогли досягти прориву, незважаючи на місяці спроб", - пишуть автори статті.
Як розповідає Washington Post, українські війська потерпають не тільки від дефіциту боєприпасів, а й від дефіциту піхоти. Захисники на фронті втомлені після майже двох років повномасштабної війни. Стверджується, що при цьому новобранців в армії все менше. Через це у військових на фронті є побоювання, що росіянам за певний час вдасться прорвати фронт.
На проблеми в Силах оборони вказали і в Білому домі. Координатор Ради національної безпеки Джон Кірбі визнав, що через відсутність додаткової американської допомоги українські бійці змушені економити боєприпаси.
Троєщинську гілку метро можуть тягнути через Подільсько-Воскресенський міст і Гаванську затоку до ст.м. Тараса Шевченка, звідти - через Лук'янівку до Вокзальної і далі, на Жуляни. Проте наскільки реалістичні ці проєкти - і чи варто взагалі чекати, розповідає інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.