У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Пентагон підписав контракт з компанією Raytheon Technologies
30 листопада Міністерство оборони США замовило 6 зенітно-ракетних комплексів NASAMS для допомоги ЗСУ. Контракт сягає на суму понад 1,2 млрд доларів. Ця угода укладена у рамках 5 пакета ініціатив з надання допомоги Україні в галузі безпеки.
Про це повідомили на офіційному сайті Міноборони США. Пентагон уклав контракт із компанією Raytheon Technologies Co (RTX.N).
"Роботи виконуватимуться в Тьюксбері, штат Массачусетс, з орієнтовною датою завершення 28 листопада 2025 року", – йдеться у повідомленні.
Norwegian Advanced Surface to Air Missile System (NASAMS) — це норвезька зенітно-ракетна система (ЗРК) з американським радаром. Вона може випустити 72 ракети за 12 секунд та призначена для знищення ворожої авіації та крилатих ракет. Наразі норвезький ЗРК стоїть на озброєнні у 12 країн світу, серед яких Норвегія, США, Чилі, Іспанія, Нідерланди, Фінляндія, Литва. Тепер в цей список можна додати і Україну.
NASAMS почали розробляти 2 компанії - норвезька Kongsberg Defense & Aerospace (KDA) та Raytheon понад 30 років тому. Вперше ЗРК на озброєння прийняла Норвегія у 1994 році. Всього виготовляють 3 покоління NASAMS, але які саме пообіцяли Україні поки що невідомо.
ЗРК має комбіновану систему наведення. Спочатку політ здійснюється за допомогою командно-інерційного керування, а пізніше вмикається активне радіолокаційне самонаведення.
Тактико-технічні характеристики:
Зенітні керовані ракети:
7 листопада перші 2 NASAMS вже прибули в Україну. Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що “ця зброя суттєво посилить українську армію та зробить наше небо безпечнішим”.
Раніше ми писали, чому американці досі не надали Україні Patriot.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.