Головна
Світ
10:13, 1 Грудень
Информатор UA

Интро

30 листопада Міністерство оборони США замовило 6 зенітно-ракетних комплексів NASAMS для допомоги ЗСУ. Контракт сягає на суму понад 1,2 млрд доларів. Ця угода укладена у рамках 5 пакета ініціатив з надання допомоги Україні в галузі безпеки. Про це повідомили на офіційному сайті Міноборони США. Пентагон уклав контракт із компанією Raytheon Technologies Co (RTX.N). "Роботи виконуватимуться в Тьюксбері, штат Массачусетс, з орієнтовною датою завершення 28 листопада 2025 року", – йдеться у повідомленні. Що таке NASAMS Norwegian Advanced Surface to Air Missile System (NASAMS) — це норвезька зенітно-ракетна система (ЗРК) з американським радаром. Вона може випустити 72 ракети за 12 секунд та призначена для знищення ворожої авіації та крилатих ракет. Наразі норвезький ЗРК стоїть на озброєнні у 12 країн світу, серед яких Норвегія, США, Чилі, Іспанія, Нідерланди, Фінляндія, Литва. Тепер в цей список можна додати і Україну.  NASAMS почали розробляти 2 компанії - норвезька Kongsberg Defense Aerospace (KDA) та Raytheon понад 30 років тому. Вперше ЗРК на озброєння прийняла Норвегія у 1994 році. Всього виготовляють 3 покоління NASAMS, але які саме пообіцяли Україні поки що невідомо.  ЗРК має комбіновану систему наведення. Спочатку політ здійснюється за допомогою командно-інерційного керування, а пізніше вмикається активне радіолокаційне самонаведення. Тактико-технічні характеристики: Дальність: від 2,5 до 40 км; Висота цілі: від 30 м до 16 км; Час реагування: 10 с; Час розгортання/згортання: 15/3 хв; Швидкість цілі: до 1000 м/с. Зенітні керовані ракети: Вага ЗКР: 150,7 кг; Вага бойової частини: 22 кг; Довжина ЗКР: 3,6 м; Діаметр: 17,8 см; Швидкість ЗКР: до 1020 м/с; Перевантаження: до 40 g; Час напрацювання: 300 годин. 7 листопада перші 2 NASAMS вже прибули в Україну. Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що “ця зброя суттєво посилить українську армію та зробить наше небо безпечнішим”. Раніше ми писали, чому американці досі не надали Україні Patriot.  Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

США почнуть виробляти NASAMS для України

Читать на русском

Пентагон підписав контракт з компанією Raytheon Technologies

Читать на русском
США почнуть виробляти NASAMS для України
Міністр оборони США Ллойд Остін

Пентагон підписав контракт з компанією Raytheon Technologies

30 листопада Міністерство оборони США замовило 6 зенітно-ракетних комплексів NASAMS для допомоги ЗСУ. Контракт сягає на суму понад 1,2 млрд доларів. Ця угода укладена у рамках 5 пакета ініціатив з надання допомоги Україні в галузі безпеки.

Про це повідомили на офіційному сайті Міноборони США. Пентагон уклав контракт із компанією Raytheon Technologies Co (RTX.N).

"Роботи виконуватимуться в Тьюксбері, штат Массачусетс, з орієнтовною датою завершення 28 листопада 2025 року", – йдеться у повідомленні.

Що таке NASAMS

Norwegian Advanced Surface to Air Missile System (NASAMS) — це норвезька зенітно-ракетна система (ЗРК) з американським радаром. Вона може випустити 72 ракети за 12 секунд та призначена для знищення ворожої авіації та крилатих ракет. Наразі норвезький ЗРК стоїть на озброєнні у 12 країн світу, серед яких Норвегія, США, Чилі, Іспанія, Нідерланди, Фінляндія, Литва. Тепер в цей список можна додати і Україну. 

NASAMS почали розробляти 2 компанії - норвезька Kongsberg Defense & Aerospace (KDA) та Raytheon понад 30 років тому. Вперше ЗРК на озброєння прийняла Норвегія у 1994 році. Всього виготовляють 3 покоління NASAMS, але які саме пообіцяли Україні поки що невідомо. 

ЗРК має комбіновану систему наведення. Спочатку політ здійснюється за допомогою командно-інерційного керування, а пізніше вмикається активне радіолокаційне самонаведення.

Тактико-технічні характеристики:

 • Дальність: від 2,5 до 40 км;
 • Висота цілі: від 30 м до 16 км;
 • Час реагування: 10 с;
 • Час розгортання/згортання: 15/3 хв;
 • Швидкість цілі: до 1000 м/с.

Зенітні керовані ракети:

 • Вага ЗКР: 150,7 кг;
 • Вага бойової частини: 22 кг;
 • Довжина ЗКР: 3,6 м;
 • Діаметр: 17,8 см;
 • Швидкість ЗКР: до 1020 м/с;
 • Перевантаження: до 40 g;
 • Час напрацювання: 300 годин.

7 листопада перші 2 NASAMS вже прибули в Україну. Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що “ця зброя суттєво посилить українську армію та зробить наше небо безпечнішим”.

Раніше ми писали, чому американці досі не надали Україні Patriot

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.