США бояться того, що Україна переможе рф на полі бою, тому дають так мало зброї - Newsweek

Стратегічна поразка росії може призвести до "євразійської анархії" на тлі зростання китайської загрози - Штатам це не потрібно

Допомога від Заходу
Тому ЗСУ отримують стільки зброї, скільки треба, аби не програти - але не перемогти

"Чи справді США хочуть, аби Україна перемогла росію"? - з таким заголовком вийшла ввечері в неділю, 26 листопада, велика стаття у виданні Newsweek. Головна думка, яку доносять журналісти: насправді Вашингтон не зацікавлений у тому, аби ЗСУ повністю розгромили ворога на полі бою. Через це нам дають стільки зброї, скільки необхідно для утримання фронту - але не більше того.

Поразка путіна може спричинити загальну "євразійську анархію", США перебувають у переломному моменті своєї історії, а на тлі всього цього зростає екзистенційна китайська загроза - такі тези висуваються в даному матеріалі. "Інформатор" проаналізував статтю Newsweek та виділив найцікавіші моменти. 

Недостатньо успішний контрнаступ - провина США? 

Автори матеріалу зазначають, що захід постійно критикує важкі контрнаступальні операції, що їх з початку літа проводять українські Сили оборони. Однак, пишуть вони, всередині України все більше питань безпосередньо до самих західних союзників: а хто ж винен у відсутності тих результатів, на які покладалися сподівання?

"Українці дійсно бачать постійну нерішучість (Заходу - ред.) і занепокоєння щодо можливої ескалації й небажання провокувати росіян", - зазначив в інтерв'ю Newsweek Деніел Вайдич, український лобіст у Вашингтоні.

За його словами, українці відчувають: попри всю допомогу і підтримку, США не мають реального бажання, аби ЗСУ повністю розгромили рф. Це може запустити процеси "смути" та деструкції всередині рф. В свою чергу, падіння путіна загрожує "євразійською анархією" - на тлі зростаючої загрози великої експансії Китаю. Штати в такому не зацікавлені. 

В матеріалі згадуються слова президента Зеленського, який просив якомога більше зброї, аби Україна могла воювати. Однак в реальності Київ "вимушений битися за кожну нову систему озброєнь від НАТО".

ЗСУ не можуть бути на 100% за постійного дефіциту зброї та боєприпасів
ЗСУ не можуть бути на 100% ефективними за постійного дефіциту зброї та боєприпасів

"Весняний наступ цього року міг би бути весняним наступом, а не липневим, що мало величезне значення. Адже це дозволило росіянам окопатися і зміцнити свою оборону", – додав Вайдич.

Українці відчувають розчарування в партнерах 

Сьогодні в українському суспільстві існує певне розчарування в партнерах Києва, зазначають автори матеріалу. Точніше, йдеться про нерозуміння один одного. 

"Українці вважають себе нашими партнерами. Ми постачаємо зброю, а вони – життя своїх найкращих людей. Українці не отримують зброї, яку ми їм обіцяли, і не отримують зброї, якої вони потребують", - заявив в коментарі колишній американський політик, а нині волонтер Стівен Мур.

При цьому Newsweek нагадує, що Україна веде війну за своє існування. Тоді як на Заході мислять більш глобальними категоріями загальної долі людства. 

Україна давно не боїться якоїсь ескалації з боку росії
Україна давно не боїться якоїсь ескалації з боку росії

Білий дім виступає за поступове надання військової допомоги Києву - останній же потребує, аби все було навпаки. Надто швидка допомога може спровокувати небезпечну ескалацію з боку рф, вважають чиновники на Заході. Цей підхід викликає розчарування в українців. 

Америка опинилася на межі переломного моменту

Видання пише, що сьогодні на фронті фіксується фактично патова ситуація. Цілі сторін залишаються незмінними: росія, вочевидь, бажає повністю або майже повністю окупувати Україну. В свою чергу Україна прагне звільнити всі свої тимчасово захоплені рф території.

Однак жодна зі сторін наразі очевидно не здатна досягти своїх цілей. При цьому москва запевняє, що готова до заморозки конфлікту - але Київ при цьому має визнати окупацію власних земель. Звичайно ж, цього не буде - український народ проти. Однак Київ не може продовжувати війну без підтримки Заходу, особливо США.

Без стабільної американської підтримки Україна не зможе перемогти у війні
Без стабільної американської підтримки Україна не зможе перемогти у війні

"Зима і невдалий літній наступ вимагають всебічної переоцінки нинішньої стратегії як з боку України, так і з боку її партнерів", - пишуть Річард Хаас і Чарльз Купчан з аналітичного центру Council on Foreign Relations.

Обидва аналітики заявили Newsweek, що ані США, ані Україна ще не досягли цього "переломного моменту". Однак він має настати вже незабаром. 

"Ця широка публічна дискусія назріла і є необхідною. Раніше такі розмови були майже табу… Але це небезпечна ситуація. Саме так війни тривають нескінченно. Хороша стратегія – це не тільки про те, що бажано, але й про те, що можливо", – заявив Купчан.

Українці травмовані "колективною нездатністю" Заходу покарати рф - однак партнерам вдасться "перечекати путіна" 

Велика війна триває на українській території вже майже 2 роки. Загинули та ще загинуть багато тисяч людей. Однак українці все одно сповнені рішучості не дати путінові "забрати трофеї" у вигляді загарбаних ним територій, пише Newsweek. Тож на будь-які форми капітуляції Київ не піде.

"Українці травмовані колективною нездатністю Заходу притягнути Путіна до відповідальності у 2014 році... Вони також розчаровані неспроможністю виконати гарантії безпеки, надані Україні Будапештським меморандумом 1994 року, за яким Київ відмовився від своєї ядерної зброї радянських часів", - зазначають автори матеріалу. 

Проблема тут також полягає в тому, що росіяни ніколи не дотримуються власних обіцянок. Тож залишається важливе питання: як взагалі можна змусити рф тримати власне слово?

Стратегічно росія давно програла в Україні
Стратегічно росія давно програла в Україні

На думку співбесідників журналістів, рф все ж зазнала в Україні стратегічної поразки. На багато років путін повністю відвернув країну від росії.

"Путін втратив Україну. Ми це знаємо. І тепер питання полягає в тому, чи отримає він втішний приз, утримуючи якийсь відсоток української території", - зазначає Чарльз Купчан. 

Купчан вважає, що Україна і Захід повинні планувати "довгу гру", як це робить путін. Останній сподівається якось "пересидіти" та перечекати, допоки все завершиться саме собою - так, як він цього хоче. Однак не цього разу.

"Всі говорять про те, що путін перечекає Україну і Захід. Я думаю, що ми перевернули ситуацію. Ми його перечекаємо", - резюмує експерт.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube