Спроба підкупу і погрози: генпрокуратура повідомила про досудове розслідування у справі журналіста Ткача

Журналіста закидали погрозами й намагались вплинути на нього спочатку підкупом, а пізніше шантажем

Михайло Ткач
Михайлові Ткачу погрожував невдоволений його розслідуванням чоловік

Журналіст-розслідувач Української правди Михайло Ткач отримав погрози на свою адресу через професійну діяльність. Вони прийшли не лише на його адресу, а й у месенджери іншим його колегам - з проханням вгамувати кореспондента. З цього приводу поліція почала розслідування через погрози та перешкоджання журналістській діяльності

Як повідомляє Офіс генпрокурора України, у вівторок, 14 травня, розпочато кримінальне провадження за заявою журналістів видання Українська правда. Досудове розслідування проводиться за ч. 2 ст. 171 КК України – вплив на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків та ч. 1 ст. 45-1 КК України - погроза вбивством, насильством щодо журналіста у зв’язку зі здійсненням законної професійної діяльності.

Досудове розслідування проводить Шевченківське УП ГУ Нацполіціі у м. Києві. Розслідування перебуває на контролі органів прокуратури.

Деталі інциденту

Водночас видання УП розповіло подробиці справи. Пишуть, що 10 травня в одному з месенджерів керівник відділу розслідувань УП Михайло Ткач отримав повідомлення від адресата, який представився Олександром Cлобоженком (так звуть героя нещодавнього розслідування УП "Непридатні"), з пропозицією "укласти мирову" за грошову винагороду. Текст повідомлення закінчується словами: "Не советую тянуть с ответом. Воевать я тоже умею".

Також 11 травня протягом дня була низка марних спроб входу в аккаунт Монобанка Михайла з боку сторонніх осіб. Журналіст почав отримувати десятки дзвінків з невідомих номерів та смс з кодами авторизації з банківських та кредитних установ. А 13 травня на електронні пошти мінімум 10 співробітникам онлайн-видання надійшли листи з погрозами російською мовою:

"Я уже писал об этом Ткачу, но видимо до него не дошло, сделаю попытку донести мысль в последний раз. Иногда умение вовремя закрыть рот спасает жизни. Мое предложение закрыть вопрос миром в силе, я жду ответ. С."

Примітно, що повідомлення однакового змісту надіслали не лише на редакційні, а й на особисті електронні адреси журналістів УП. У тому числі й на такі, що давно не використовуються.

"Ми розцінюємо ці дії як спробу впливу та залякування як Михайла Ткача, так і інших співробітників Української правди. Редакція звертається до правоохоронних органів із заявою про спроби тиску, погрози та перешкоджання журналістській діяльності та просить встановити особу відправника цих листів", - йдеться у заяві УП.

Не перший напад і погрози

Раніше Ткач втрапив у пригоду 17 листопада 2023 року. Він стежив поблизу ресторану за посадовцями, і в цей час невідомі охоронці не лише закривали його камеру під час зйомок, а й вдарили журналіста у шию.

Також Інформатор писав, що польські поліцейські заарештували Ткача і оператора на польсько-білоруському кордоні й утримували їх чотири години в комендатурі. Він знімав товарообіг між Польщею, Білоруссю та Росією. Цю справу вдалося владнати після втручання українських та польських дипломатів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube