Журналіст-розслідувач Михайло Ткач провів чотири години у польській комендатурі без права на телефонний дзвінок, при затриманні йому пошкодили професійне обладнання та видалили деякі кадри
Польські поліцейські заарештували на польсько-білоруському кордоні відомого українського журналіста Михайла Ткача й утримували його чотири години в комендатурі. Він знімав товарообіг між Польщею, Білоруссю та росією - хотів показати світу, що насправді робить європейська країна, яка має претензії до українського зерна, знищуючи його й влаштовуючи протести. Під час затримання поліція пошкодила Ткачу професійне обладнання та видалили деякі відзняті кадри.
Про затримання Михайла Ткача разом з оператором повідомило видання Українська правда, в якому вони працюють. Їх "пов'язали" у момент, коли журналіст знімав матеріал про транзит продукції між Польщею та росією і Білоруссю. Редакція попросила втрутитись у ситуацію посольство України в Польщі, оскільки йдеться про перешкоджання діяльності журналіста.
Після втручання дипломатів, через чотири години Михайло Ткач і його колега вийшли на зв'язок. Журналіст повідомив у Facebook, що їх звільнили й розповів, як все було.
"Ми на волі. Речі повернули. З того що встигли перевірити - відео частково повидаляли. Для чогось вирвали дроти підзарядки в машині. Для чого в куди забирати телефони. За яким принципом - будемо розбиратись. Але я ще не бачив щоб десятеро поліцейських і двоє спецслужбовців таку увагу приділяли двом журналістам, обличчя яких гугляться за секунду", - написав він.
За словами журналіста, все почалось з питань поліцейських у цивільному: "А чого ви тут стоїте?" І закінчилось тим, що представники польської спецслужби допитували його і колеги, не наждавши права на телефонний дзвінок. Хотіли дізнатися чи хтось знає, де вони і що знімають, коли буде публікація матеріалу, чи ще хтось знає про цю торгівлю і чи є ця інформація про транзит товарів у представників українського уряду. Виглядало так, що поляки не хочуть, аби українська влада про це знала.
"Їхню роботу я розумію, але в мене - своя робота. І так з нами давно не поводились. Чотири години без права на дзвінок, без телефонів, і дві години стоячи у дворі комендатури без дозволу сісти, спостерігаючи за тим як твої особисті речі розкидають по капоту", - зазначив Ткач.
Він також зауважив, що видаленого відео йому шкода, але зніме ще. Тому що як українське, так і польське суспільство, повинні знати правду.
"Чи може торгівля з країнами-агресорами, країнами спонсорами тероризму припиниться і нема буде про що знімати. А поки przepraszam- це точно суспільно-важлива інформація. Зокрема, і для польського суспільства. Бо війна не лише у польських фермерів з українськими зерном та кукурудзою, а й у нас з росією. У нас - це я маю на увазі - у цивілізованого світу, важливою частиною якого є і Польща. Роль Білорусі ви знаєте і без мене", - наголосив журналіст.
27 лютого у Польщі фермери вийшли на масовий протест у Варшаві. Він відбувся у столиці країни — Варшаві. Аграрії перекрили дороги, вулиці, запалили фаєри та розвели багаття. Також вони узяли з собою мініатюрний танк "Абрамс" із соломи. Також вони оголосили про блокування деяких під'їзних шляхів до Варшави у населеному пункті Непоренті до 23:45 години.
Напередодні польські протестувальники перекрили автомагістраль А2 у Свєцько поблизу Слубіце. Це головний шлях, який веде до Німеччини.
Також польські фермери і офіційні особи відмовилися від переговорів з делегацією на чолі з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем, яка була на кордоні й хотіла вирішити напруженістью Крім того, 25 лютого на одному з вокзалів Польщі було відкрито кілька запломбованих вагонів з українським зерном, яке прямувало в порт Гданська. Поляки його знищують.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Як моральні якості впливають на принципи роботи адвоката? Що робити, коли доводиться захищати винних чи негативних осіб? Адвокат Сергій Войченко ділиться своїми враженнями та важливими аспектами професії. Дивіться відео, щоб отримати корисні відповіді та розуміння цього складного питання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.