Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Президент України 1 травня підписав указ про звільнення Іллі Вітюка з посади начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ
Президент України Володимир Зеленський підписав указ про звільнення Іллі Вітюка з посади начальника Департаменту кібербезпеки СБУ. Це сталося після скандалу з розслідуванням журналістів "Слідство.Інфо". Розслідувачі виявили, що дружина Вітюка під час війни купила квартиру за понад 20 мільйонів гривень.
Указ про звільнення Вітюка з'явився на сайті Офісу президента у середу, 1 травня. Дослівно в документі значиться наступне:
"Звільнити Вітюка Іллю Анатолійовича з посади начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України".
Керівник Департаменту кіберрозвідки СБУ Ілля Вітюк був відсторонений від своїх обов'язків у 2014 році через інцидент з втратою важливих доказів. У той час він документував стрілянину з "Беркуту" на Майдані, але вказав, що його телефон був вкрадений, а відео видалено. Він був ідентифікований як працівник СБУ, але відмовився від слідчого показу. Нові розслідування показали, що родина Вітюка володіє нерухомістю, яка за вартістю значно перевищує його статки.
Журналіст-розслідувач видання "Слідство.Інфо" Євгеній Шульгат виявив, що дружина керівника департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка придбала квартиру у престижному житловому комплексі у Києві у грудні 2023 року. За даними журналіста, офіційного доходу, що дозволив би придбати квартиру такого класу, у Вітюка не було.
Після цього видання заявило, що представники військового комісаріату намагалися вручити повістку журналісту за вказівкою працівника СБУ. Таким способом, згідно з інформацією, спецслужби намагалися покарати журналіста-розслідувача за його матеріал про майно дружини керівника СБУ.
Спільнота провідних українських журналістів "Медіарух" вимагала негайно розпочати кримінальне провадження проти працівників СБУ та військового комісаріату, які переслідували журналіста. Також спільнота вимагала провести докладне розслідування обставин цієї справи. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський відреагував на скандал з Вітюком. Це спровокувало перевірку його діяльності та його відсторонення від посади. Після чого, за іронією долі, він був відправлений на бойові завдання на фронт.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.