Справа Коломойського: прокурор не встиг вилучити в "Приватбанку" документи

Читать на русском

Слідчі не встигли за три місяці отримати документи з "Приватбанку", а також допитати свідків і зробити запити до інших держав, які мали б надати потрібні відомості зі справи Коломойського

Читать на русском
ПриватБанк, суд
Прокурори зажадали отримати касові книги та звіти касира, акти про результати інвентаризації наявних у касі коштів тощо

Слідчі не встигли за три місяці отримати документи з "Приватбанку", а також допитати свідків і зробити запити до інших держав, які мали б надати потрібні відомості зі справи Коломойського

Прокурори, які займаються справою Ігоря Коломойського, не встигли провести слідчі заходи. Їм потрібно отримати та дослідити документи "Приватбанку". Окрім того, вони мають зробити запити до інших держав на передачу міжнародних відомостей стосовно банку та його керівництва за часи підпорядкування олігарху. Прокурори також мають допитати свідків. 

Про це йдеться в судовому витягу з Єдиного державного реєстру. Зазначається, що тримісячний строк слідчих дій у цьому кримінальному провадженні мав завершитися 2 грудня 2023 року. Проте прокурори не встигли отримати документи від АТ КБ "Приватбанк". Це стало однією з причин рішення щодо продовження досудового розслідування справи до 2 березня, яке суд прийняв 23 листопада

Ці важливі дані потрібні для того, аби провести судову економічну експертизу. Сторона обвинувачення ще не отримала касові книги та звіти касира, акти про результати інвентаризації наявних у касі коштів, акти внутрішніх ревізій каси та попередніх перевірок Головного офісу "ПриватБанку" за період з 26 березня 2013 року по 18 лютого 2014 року, а також річні аудиторські звіти банку за 2013 і 2014 роки.

Окрім того, працівники прокуратури мають допитати колишніх службових осіб Головного офісу АТ КБ "Приватбанк" (м. Дніпро), Столичної філії АТ КБ "Приватбанк" (м. Київ) стосовно внесення готівкових коштів до каси в сумі близько 5,8 млрд грн, а також виявлення нестачі фактичної кількості залишків готівкових коштів у касах Столичної філії АТ КБ "Приватбанк". Також вони планують отримати відомості та підтверджувальні документи з цієї справи від компетентних органів Сполучених Штатів Америки, Французької Республіки, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Швейцарської Конфедерації, Республіки Кіпр та Держави Ізраїль. 

Суд продовжив досудове розслідування у справі "ПриватБанку" до 2 березня 2024 року 1

Справа Коломойського

7 вересня детективи НАБУ за погодження керівника САП повідомили колишньому кінцевому бенефіціарному власнику ПАТ КБ "ПриватБанк" Ігорю Коломойському та п’ятьом членам організованої ним групи про підозру у заволодінні коштами банку на суму понад 9,2 млрд грн.  Зазначається, що у січні-березні 2015 року бізнесмен, який на той час був головою Дніпропетровської обласної держадміністрації, створив схему, за якою "ПриватБанк" "штучно зобов’язали виплатити вказаній підконтрольній компанії понад 9,2 млрд грн під приводом нібито зворотного викупу власних облігацій за завищеною вартістю".

Як виглядала схема
Як виглядала схема

8 вересня НАБУ та САП провели арешт майна Коломойського на 3 млрд грн. У клопотанні до суду стосовно арешту майна йшлось про 307 юридичних осіб вартістю понад 3 млрд грн, а також майже 1000 об’єктів нерухомого майна та понад 1600 транспортних засобів та суден.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.