Київ спонукають залишити Бахмут і готувати наступ на південь
Бахмут не має суттєвого стратегічного значення для України, вважає багато хто із її західних партнерів. Саме тому в останні тижні вони намагаються переконати офіційний Київ зменшити завзятість на цьому напрямку і зосередитися на плануванні наступу на півдні. Це має стати асиметричною відповіддю на російську тактику завалювання гарматним м'ясом, протистояти якій українській армії доводиться занадто великою ціною.
Отримавши чималі обсяги військово-технічної та фінансової допомоги від західних партнерів, Україна цілком здатна змінити стиль ведення бойових дій. Як стверджує CNN, цей меседж намагались донести до своїх українських візаві троє високопосадовців адміністрації президента США Джо Байдена, які в середині січня відвідали Київ.
Йдеться про заступницю держсекретаря США Венді Шерман, заступника міністра оборони Коліна Каля та заступника радника з питань національної безпеки Джона Файнера.
Під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським, стверджують автори статті, американські посадовці намагались переконати його відмовитись від битви на виснаження у Бахмуті, а натомість зосередитися на тактиці механізованої маневреної війни.
За словами, високопоставленого представника західної розвідки, якого цитує CNN, за Бахмут йде “жорстокий і виснажливий бій”, під час якого кожна зі сторін втрачає та захоплює по 100−400 метрів території щодня, випускаючи тисячі артилерійських снарядів.
Так, на Бахмутському напрямку відбувається виснаження російських військ. Протягом останніх місяців рф кинула туди десятки тисяч погано екіпірованих та навчених солдатів. І, попри чисельну перевагу, таке поповнення лав російських військ не змінило динаміку бойових дій.
Проте й Україна несе великі втрати в боях під Бахмутом та щодня витрачає величезну кількість артилерійських боєприпасів. Цей стиль ведення бойових дій у США не вважають стійким.ИТ
"За даними західної розвідки, росія все ще має більше артилерійських боєприпасів і живої сили, оскільки воєнізована організація “Група Вагнера” використовує тисячі засуджених, щоб “кидати тіла” в бій", – пише CNN.
Знаючі люди кажуть, що Зеленський не вірить в те, що перемога росії у Бахмуті – вже майже доведений факт, і не готовий відмовитись від намагань відстояти місто. На його переконання, утримання Бахмута дасть Україні більше шансів повернути собі весь Донбас. А якщо ним поступитисись росії, це дасть їй можливість просуватися далі до стратегічно важливих східних міст – Слов’янська та Краматорська.
До того ж Бахмут вже перетворився на важливий символ українського опору. Український президент відвідав його напередодні поїздки до Вашингтона в грудні минулого року, де розповів американським законодавцям, як “кожен дюйм цієї землі просякнутий кров’ю”. “Боротьба за Бахмут змінить трагічну історію нашої війни за незалежність і свободу”, – заявив тоді Володимир Зеленський.
CNN наводить слова одного американського високопоставленого чиновника, який вважає, що Україна навряд чи відмовиться від Бахмута – не через його військову стратегічну цінність, а через велике символічне значення.
"Бахмут важливий для України, тому що росіяни зробили його важливим. Втім, він менш привабливий у військовому плані з точки зору інфраструктури, ніж міг би бути, якби він не був настільки зруйнований", – говорить експерт.
Ця стаття вийшла на сайті CNN ще до того, як стало відомо про офіційну згоду Німеччини направити Україні 14 танків Leopard 2 та дозвіл Берліну на реекспорт цих танків іншими країнами.
Далі новини новини із словом “Leopard” в заголовках посипались як з рогу достатку.
"Недарма я казав, що наступний Рамштайн буде не танковим, а авіаційним. Оскільки танкове питання – вирішене", – прокоментував цей "танковий прорив" у своєму Телеграм-каналі військовий експерт Олександр Коваленко.
Таким чином, до словесних аргументів західних союзників, з якими вони звертались до військово-політичного керівництва України із закликом змінити свою тактику, додались практичні дії. І офіційному Києву буде тепер ще важче зробити вибір. Але доведеться.
"Залежно від доставки та підготовки всього цього обладнання, я вважаю, що для українців цілком можливо провести наступальну операцію на значному тактичному чи навіть оперативному рівні, щоб звільнити якомога більше української території", – заявив голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі.
Втім, військовий оглядач Костянтин Машовець попереджає – для того, щоб танкова бригада на Leopard 2 пройшла повноцінне бойове узгодження і досягла мінімальних бойових можливостей, потрібен час.
"Я не поспішав би на місці наших громадян вже “кидати в повітря чепчики” і танцювати гопака", – говорить Машовець.
За його словами, до бою довгоочікувані танки будуть готові не раніше кінця березня. Тим більше, що Україні потрібно щонайменше три таких танкових бригади.
"Перед ЗСУ стоїть дуже непросте завдання щодо повноцінного опанування мистецтвом управління цією ненайпростішою машиною. Це стосується всіх аспектів – від створення системи грамотної експлуатації, ремонту та обслуговування до напрацювання найефективніших тактичних методів використання на полі бою", – пояснює експерт.
До того ж за його словами, доведеться "навчати" цих звірів ефективно та злагоджено працювати з іншими системами озброєння, розвідки та зв'язку, які використовуються на сьогодні у ЗСУ.
Але до початку українського контрнаступу це все можна встигнути зробити. Що ж стосується бойових дій на Бахмутському напрямку, то ЗСУ не збираються виходити із Бахмута, поки є можливість утримувати та обороняти місто.
Про це заявив речник Генштабу ЗСУ Андрій Ковальов. Відповідаючи на питання в етері телемарафону, він наголосив, що наразі питання, щодо відходу з міста не стоїть. Ситуація у Бахмуті під контролем, Сили Оборони дають гідну відсіч окупантам.
Раніше Інформатор повідомляв, що Зеленський підписав закон про посилення відповідальності в армії: за непокору, дезертирство і невиконання наказу.
Також ми пояснювали, чому провалився наступ росіян на Запорізькому напрямку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.