У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Зеленський подякував Словаччині за таке рішення
У вівторок, 20 червня, уряд Словаччини проголосував за визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу. Також словацькі депутати вшанували пам'ять жертв репресій та висловили солідарність з українським народом.
Про це повідомляє видання Сhas.news з посиланням на парламент Словаччини.
"Голод в Україні разом із Голокостом є найтрагічнішою подією проти людства на європейському континенті. Він призвів до загибелі мільйонів українських людей, був цинічно спланований і жорстоко здійснений радянським режимом з метою інтегрування в життя радянської політики колективізації сільського господарства та придушення українського населення та його національної ідентичності", – зазначили словацькі депутати.
Президент України Володимир Зеленський подякував парламенту Словаччини за ухвалену резолюцію.
"Вдячний парламенту Словаччини за визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу. Своєчасне рішення, вагомий внесок у відновлення історичної справедливості та вшанування мільйонів невинних жертв", – написав він на своїй сторінці у Twitter.
Також на цю подію відреагував міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Слова вдячності він теж написав на сторінці у Twitter.
"Словаччина приєднується до все більшої кількості країн, які визнають Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Цей акт історичної справедливості служить яскравим нагадуванням про нашу відповідальність за те, щоб кривдники не діяли безкарно. Дякую, Словаччина!", – зазначив Кулеба.
Верховна Рада України 28 листопада 2006 року ухвалила Закон "Про Голодомор 1932-33 років в Україні". Згідно з документом, його визнано геноцидом українського народу. Європарламент 15 грудня 2022 року ухвалив резолюцію, яка визнає події тридцятих років минулого століття геноцидом українського народу.
Наразі 31 країна та дві міжнародні організації визнали Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу. А саме: Люксембург, Словенія, Франція, Австралія, Бельгія, Хорватія, Болгарія, Бразилія, Ватикан, Грузія, Еквадор, Естонія, Ірландія, Італія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Велика Британія, Мексика, Молдова, Німеччина, Парагвай, Перу, Польща, Португалія, Румунія, США, Угорщина, Чехія, Ісландія, Європарламент та Балтійська Асамблея.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.