Словенія визнала Голодомор геноцидом українського народу

Читать на русском

Міжнародна коаліція держав, відданих відновленню історичної справедливості, зміцнюється

Читать на русском
Рішення підтримали 67 депутатів з 78-ми
Депутати закликали росію визнати голод, взяти на себе відповідальність і вибачитися за нього

Міжнародна коаліція держав, відданих відновленню історичної справедливості, зміцнюється

У вівторок, 23 травня, парламент Словенії ухвалив декларацію, яка визнає Голодомор 1932-33-х років геноцидом українського народу. 

Про це повідомляє видання 24UR. Представники всіх парламентських фракцій, за винятком лівої, у дебатах перед голосуванням зійшлися на думці, що ухваленням декларації Державні збори чітко висловлять солідарність з українським народом та допоможуть інформувати широку громадськість про злочин.

"67 голосами "за" та 8 "проти" Державні збори ухвалили декларацію пам'яті про Голодомор — масовий голод в Україні у 1932 та 1933 роках. Декларацію підтримали всі парламентські фракції, окрім лівих. Разом із нею Словенія приєдналася до групи із понад 20 країн, які вже визнали голод геноцидом", - йдеться у повідомленні.

Рішення підтримали 67 депутатів парламенту Словенії
Рішення підтримали 67 депутатів парламенту Словенії

Лідер парламентської групи соціал-демократів Яні Предник, який також є одним із прихильників декларації, вказав на дебатах у Державних зборах, що брехня про голод 1932-1933 років досі поширюється росією, щоб заручитися підтримкою своєї нинішньої агресії проти України.

Державний секретар Міністерства закордонних справ Самуель Жбогар заявив, що росія, як і раніше, розкрадає запаси українського зерна і обмежує його експорт до країн, які його потребуютьДепутат від соціал-демократів Даміан Зрім і депутат від "Свободи" Душан Стоянович зазначили, що ухвалення декларації стане чітким сигналом для громадськості про те, що такі звірства не повинні повторюватися, а також слугуватиме додатковим зобов'язанням поважати права людини.

"Ми також закликаємо росію визнати голод, взяти на себе відповідальність і вибачитися за нього", — наголосив Стоянович.

Реакція української влади

Президент Володимир Зеленський подякував парламенту Словенії за ухвалення декларації.

"Вдячний словенським парламентарям з Державного зібрання за ухвалення декларації, яка вшановує пам'ять мільйонів українських жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932-1933 років", - зазначив Зеленський у Твіттері. 

Президент зауважив, що міжнародна коаліція держав, відданих відновленню історичної справедливості, і далі зміцнюється. 

Рішення Словенії також прокоментував голова ВР Руслан Стефанчук.

"Вдячний словенським парламентаріям за прийняття декларації, яка визнає Голодомор геноцидом Українського народу й вшановує пам'ять жертв цього страшного злочину", - зазначив він.

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак подякував Словенії у своєму Телеграм-каналі.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба також подякував Словенії за “важливий крок, аби досягти пам'яті та справедливості”

Хто ще визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу

28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила Закон "Про Голодомор 1932-33 років в Україні", яким Голодомор визнаний геноцидом українського народу. 15 грудня 2022 року Європарламент ухвалив резолюцію, яка визнає події тридцятих років минулого століття геноцидом українського народу.

Станом на 2023 рік Голодомор офіційно визнали геноцидом українського народу понад 20 країн світу. Зокрема, Сенат Франції, Польща, Литва, Латвія, Бельгія, Німеччина, Ічкерія та багато інших країн. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.