Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
За резолюцію проголосувало 327 депутатів з 343-х
У середу, 17 травня, Сенат Франції ухвалив резолюцію про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українців. За резолюцію проголосувало 327 депутатів, проти - 16. З 343-х на засіданні були відсутні п'ятеро депутатів Сенату Франції.
Про це йдеться на сайті парламенту. У резолюції депутати закликають уряд Франції офіційно визнати "голод, депортацію та винищення, методично організовані радянською владою проти мільйонів українців у 1932 та 1933 роках, геноцидом". Сенат також закликав уряд Франції публічно засудити геноцид, "вчинений радянською владою проти українського сільського населення у 1932 та 1933 роках".
"Враховуючи, що цей організований голод мав своєю метою заперечення української ідентичності та знищення української нації, з огляду на депортації та систематичні розстріли десятків тисяч селян та культурних еліт, які їх підтримували, заборона селянам знаходити притулок у містах, щоб врятуватися від голодної смерті та вивезення сотень тисяч українських дітей до росії з метою їх русифікації, Сенат запрошує уряд Франції офіційно визнати голод, депортацію та винищення радянською владою проти мільйонів українців у 1932 та 1933 роках, геноцидом, та публічно його засудити” - сказано в резолюції.
Голова Верховної ради Руслан Стефанчук подякував французькому парламенту за ухвалення резолюції.
"Цим історично важливим рішенням Франція приєднується до коаліції держав, які засуджують дії тоталітарного режиму й знищення українців. Такі злочини не мають повторитися", — написав він у Twitter.
Глава українського МЗС Дмитро Кулеба також висловив подяку Сенату Франції.
French @Senat has just recognized the 1932-1933 Holodomor as genocide of the Ukrainian people. I am grateful to French senators for this historic vote which restores justice and honours the memory of millions of victims. Such crimes should never repeat and never be forgotten.
— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) May 17, 2023
28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила Закон "Про Голодомор 1932 — 1933 років в Україні", яким Голодомор визнаний геноцидом українського народу. 15 грудня 2022 року Європейський парламент ухвалив резолюцію з приводу дев'яностих роковин Голодомору в Україні, яка визнає події тридцятих років минулого століття геноцидом українського народу.
Станом на 2023 рік Голодомор офіційно визнали геноцидом українського народу понад 20 країн світу. Зокрема, Польща, Литва, Латвія, Бельгія, Німеччина, Ічкерія та багато інших країн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.