Історичне рішення: Європарламент визнав Голодомор геноцидом українського народу

Голодомор - страшна сторінка в історії України

Історичне рішення: Європарламент визнав Голодомор геноцидом українського народу
Пам'ятник жертвам Голодомору

Європейський парламент ухвалив резолюцію про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. «За» проголосували 507 депутатів, 12 висловилися проти, утрималися – 17. Також резолюція засуджує дії росії, агресія якої проти України спричинила глобальну продовольчу кризу.

У тексті резолюції Європарламент висловив свою солідарність з українським народом і віддає шану тим, хто загинув внаслідок штучного голоду, який організував сталінський режим. Резолюція також закликає всі країни, особливо рф та інші країни, що виникли після розпаду Радянського Союзу, відкрити свої архіви щодо штучного голоду 1932-1933 років в Україні.

«Радянська влада, бачивши величезну кількість голодуючих і вмираючих людей і цілих сімей, діяла цинічно і використовувала геноцидні методи. Уже тоді совєти відновили пропаганду, приймаючи прихильних до них іноземних журналістів, показували створену обманом реальність. Ця пропаганда старої школи існує в росії й сьогодні. Я вітаю рішучість Європарламенту визнати Голодомор геноцидом проти українського народу», – заявив під час дебатів член Європарламенту Петрас Аустревічіус.

Депутати Європарламенту засудили й те, що росія продовжує свою агресивну війну проти України, порушує суверенітет та територіальну цілісність країни, прагне ліквідувати Україну як національну державу, зруйнувати ідентичність та культуру її народу. Також політики наголосили, що агресія рф проти України спричинила глобальну продовольчу кризу.

"Європарламент проголосував за визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. Історична справедливість. Автор геноциду назавжди отримає клеймо ганьби за ті події, а також за сьогоднішні злочини. Нація-терорист - майбутні покоління росіян будуть сприйматися через призму цих злочинів. Їх діти та онуки будуть у багаторічній ганьбі в цивілізованому світі. І відчуватимуть цю ганьбу всюди", - прокоментував подію керівник Офісу Президента Андрій Єрмак.

Голодомор в Україні

Такий геноцид влаштував комуністичний тоталітарний режим, щоб цілком чи частково знищити українську націю як таку. Оцінки кількості загиблих внаслідок Голодомору 1932–1933 років коливаються від 3 до 7 мільйонів жертв. Називаються й більші цифри.

Радянський Союз намагався приховати правду про геноцид. У роки Голодомору західні уряди, прагнучи не погіршувати відносини з СРСР, воліли мовчати. Після Другої світової війни на міжнародному рівні було засуджено нацизм, проте злочини радянського режиму, зокрема й Голодомор-геноцид українців, залишилися без належної та єдиної міжнародної оцінки навіть після розпаду Союзу. А ще через три десятиліття режим у росії знову вдався і до геноцидних практик щодо українців, і до використання голоду як інструменту, щоб тиснути на міжнародну спільноту. Упродовж десятиліть масове вбивство людей штучним голодом не лише навмисно замовчувалося радянською владою, а й взагалі заборонялося про нього будь-де згадувати.

Раніше ми писали, що Чехія визнала Голодомор геноцидом українського народу. Крім того, росія вчергове хоче влаштувати голодомор.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube