У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
У якості заміни 13 винищувачів Міг-29 розглядається пропозиція військової техніки на суму приблизно 150 мільйонів євро.
Слідом за Польщею, Словаччина відправить в Україну винищувачі МіГ-29 і частину ЗРК "Куб". Про це постановив тимчасово призначений уряд Едуарда Геґера.
Ще в лютому президент України Володимир Зеленський офіційно звернувся до Словаччини з проханням поставити винищувачі МіГ-29 для захисту від російської агресії. Геґер тоді сказав, що Словаччина докладе всіх зусиль, щоб виконати це прохання.
Тепер словаки заявили, що вже готові відправити в Україну 13 винищувачів МіГ-29.
"Ми відправимо в Україну тринадцять бійців. Наразі машини стоять на військовому аеродромі в Слячі і ми навіть не маємо для них пілотів, тому вони не використовуються. Євросоюз має відшкодувати Словаччині цю пожертву Україні на суму понад 150 мільйонів євро через Європейський інструмент миру", - повідомив Геґер.
За словами начальника Генштабу ЗС Словаччини, генерала Даніеля Змеко, словакам було важко обслуговувати МіГ-29.
Змеко нагадав, що в Україні є пристосований для цього завод, а також є пілоти, які вміють керувати машинами.
"Українська сторона використовуватиме ці літаки для забезпечення протиповітряної оборони держави", - сказав Змеко.
За словами Геґера, міжнародний договір був одноголосно схвалений урядом. Він заявив, що Кабмін прийняв рішення про дарування техніки відповідно до конституції Словаччини.
Генерал-лейтенант Микола Олещук, командувач Повітряних сил Збройних сил України, звернувся до колег із НАТО під час симпозіуму командувачів повітряних сил країн-членів НАТО.
Олещук закликав створити авіаційну коаліцію та нарости протиповітряну оборону України. Він також наголосив на необхідності надання Повітряним силам України сучасних багатоцільових винищувачів четвертого покоління та звернувся до учасників симпозіуму із проханням нарости зусилля щодо цієї мети, зазначивши, що лише спільні, узгоджені дії партнерів можуть посприяти у якнайшвидшому отриманні Україною західних багатоцільових літаків.
Олежук згадав про танкову коаліцію як приклад досягнення цієї мети та подякував усім за підтримку України в цей непростий час.
Нагадаємо, сенатори США вимагають Пентагон відправити Україні винищувачі F-16. Крім того, Хорватія готує 14 вертольотів для України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.