Сенатори США вимагають Пентагон відправити Україні винищувачі F-16 — Politico

Читать на русском

У листі сенатори зробили запит щодо оцінки того, як F-16 вплинуть на хід війни і як швидко українські пілоти зможуть навчитися польотів на цих винищувачах

Читать на русском
Сенатори США вимагають Пентагон відправити Україні винищувачі F-16 — Politico
Питання поставки Україні F-16 досі не вирішене

У листі сенатори зробили запит щодо оцінки того, як F-16 вплинуть на хід війни і як швидко українські пілоти зможуть навчитися польотів на цих винищувачах

Вісім сенаторів від обох партій вимагають надіслати винищувачі F-16 до України. Вони звернулися з листом до міністра оборони США Ллойду Остіну. На їхню думку, війна, яку розв'язала та веде росія проти України, "зараз перебуває на критичному етапі".

Про це пише Politico. Сенатори США переконані, що винищувачі можуть дати Києву перевагу, оскільки повномасштабне вторгнення Москви триває вже другий рік.

"Після розмови з американськими, українськими та іноземними лідерами, які працюють на підтримку України на Мюнхенській конференції з безпеки минулого місяця, ми вважаємо, що США повинні уважно розглянути питання надання Україні літаків F-16", - написали сенатори.

На їхню думку, це була б значна допомога, яка могла б змінити ситуацію на полі бою. Ініціатором листа виступив сенатор від Демократичної партії Марк Келлі (штат Аризона). Сенатори США звернулися до Остіна з проханням до кінця тижня надати їм оцінку різних факторів, необхідних для успішної передачі F-16 Україні. Серед запитань, які вони поставили, — наскільки високо українські посадовці оцінюють винищувачі, коли роблять запити на зброю, і як можуть бути отримані винищувачі F-16 у разі схвалення відправки — з нового виробництва або з наявних запасів. Вони також цікавилися оцінкою військових щодо впливу F-16 на війну і того, як швидко українські пілоти зможуть навчитися керувати винищувачами.

Група сенаторів привітала повідомлення про те, що двоє українських пілотів прибули до США для оцінки навичок винищувачів на базі Національної гвардії Морріс Ейр в Тусоні, що вони назвали "критичним кроком у визначенні" їхньої готовності до польотів на F-16. Лист також підписали демократи Теммі Дакворт з Іллінойсу, Тім Кейн з Вірджинії, Мартін Гайнрік з Нью-Мексико і Джекі Розен з Невади, а також республіканці Ліза Меркавскі з Аляски, Томмі Тубервіль з Алабами і Тед Бадд з Північної Кароліни.

Двопартійні зусилля, спрямовані на те, щоб переконати адміністрацію президента США Джозефа Байдена передати F-16 або посприяти іншим країнам у відправці їх в Україну, були підкріплені такими оцінками, як думка головнокомандувача збройними силами США і НАТО в Європі генерала Крістофера Каволі. Минулого місяця на Мюнхенській конференції з безпеки Каволі заявив законодавцям, що надання новітніх озброєнь, в тому числі літаків F-16 і ракет великої дальності, може допомогти зміцнити обороноздатність України. Але вищі цивільні посадовці, в тому числі Байден і радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван, кажуть, що винищувачі не є нагальною потребою на полі бою, порівняно з іншими засобами.

Керівник політичного департаменту Пентагону Колін Каль також підтримав позицію адміністрації, заявивши минулого місяця в Комітеті з питань збройних сил Палати представників, що найоптимістичніший графік поставки старих F-16 складе приблизно 18 місяців, в той час, як виробництво нових літаків може зайняти від трьох до шести років. Лист Сенату слідує за двопартійними зусиллями в Палаті представників, очолюваними демократом від штату Мен Джаредом Голденом, щоб переконати Байдена надіслати Києву F-16 або аналогічні літаки.

Джонсон закликав Великобританію відправити Україні винищувачі

24 лютого колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон закликає відправити Україні винищувачі. Вони можуть стати першими, хто піде на такий крок. Він впевнений, що попри побоювання Заходу, Україна не використовуватиме їх для атак на території російської федерації. За словами Джонсона, у Британії немає F-16, але є Typhoon, які можна передати ЗСУ.

Раніше ми писали, що Польща погодилася вчити українських пілотів керувати винищувачами F-16. Крім того, перші українські пілоти прибули у США для навчання на симуляторі F-16.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.