За 11 місяців поточного року за справами НАБУ і САМ суди ухвалили 56 обвинувальних вироків
За 11 місяців 2023 року суди винесли 56 обвинувальних вироків у справах від Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Грудень поточного року при розрахунках не враховувався. Серед засуджених – депутати, судді, керівники державних підприємств та топпосадовці державних органів.
Про це повідомляє пресслужба НАБУ в своєму Telegram-каналі. Всього ж за рік НАБУ та САП відкрили 254 справи.
В антикорупційному бюро кажуть, що серед усіх вироків були декілька найбільш резонансних справ. Вони закінчилися найдовшими термінами ув'язнення.
Зокрема, директор одного з ПрАТ був визнаний винним в незаконному заволодінні коштами в особливо великих розмірах. Йдеться про суму в 43,5 мільйони гривень, які належали УДП "Укрхімтрансаміак". Чоловік отримав 12 років.
Ще 11 років отримав екссуддя з міста Дніпро. Він заробляв на винесенні "потрібних" замовникам судових рішень.
А ще 10 років отримав колишній керівник підприємства. За його допомоги ексочільник Держагентства лісових ресурсів отримав понад 116 мільйонів гривень неправомірної вигоди.
"Нагадаємо, вирок – це рішення суду першої або апеляційної інстанції про винуватість або невинуватість особи у скоєнні злочину. Обвинувальний вирок може передбачати покарання у вигляді ув’язнення. До обвинувальних вироків відноситься і угода зі слідством", - розповіли в НАБУ.
Зазначимо, що за рік, який минає, антикорупційні структури відкрили, за їхніми словами, рекордну кількість справ стосовно корупції. Йдеться про 254 справи.
Антикорупціонери повідомляють, що підозри отримали як чинні посадовці, так і ті, що обіймали високі владні пости у минулому й сподівались, що за них уже не візьмуться.
"254 особам повідомили про підозру НАБУ і САП за 11 місяців 2023 року. Серед них – народні депутати, чинні та колишні топпосадовці. Це найвищий показник за всю історію антикорупційних органів. Він вкотре доводить, що для НАБУ і САП немає недоторканих, і кожен топкорупціонер має готуватися до зустрічі з ними", - йдеться у повідомленні.
При цьому ні для кого не є секретом, що в Україні - десятки, якщо не сотні тисяч корупціонерів. Тож в цьому контексті досить дивно вихвалятися лише 254 справами, з яких тільки 56 завершилися вироками.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.