"Першими боями з північнокорейськими солдатами відкривається нова сторінка нестабільності у світі. Ми маємо разом зі світом зробити все, щоб цей російський крок став програшним. І для нього (Путіна - ред.), і для Північної Кореї"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
«Обіцяю» - наша нова пісня та відео про тих, кому країна завдячує зараз всім. Вдячність повинна перетворюватися на увагу та підтримку.
Також більшість підтримує приєднання України до ЄС
Переважна більшість жителів Євросоюзу підтримують санкції проти рф та допомогу Україні у відповідь на російське вторгнення. Також більшість підтримує приєднання України до ЄС.
Про це свідчать результати соцопитування статистичної служби Eurobarometer на сайті Єврокомісії, передає Інформатор.
Більшість європейців вважають, що з початку війни ЄС продемонстрував солідарність (79%), єдність (63%) та була швидкою (58%) у реагуванні на події. Більшість опитуваних виступають за підтримку з боку ЄС України та її народу.
Зокрема, 9 з 10 осіб (93%) за надання гуманітарної підтримки постраждалим від війни. 88% європейців підтримують прихисток в ЄС людей, які рятуються від війни. 80% за надання Україні фінансової допомоги. 66% згодні з тим, що "Україна має приєднатися до ЄС, коли буде готова". 71% респондентів впевнені, що Україна є частиною європейської сім'ї, ще 89% відчувають приязнь до українців.
Також високий рівень підтримки санкцій, запроваджених проти Росії у відповідь на її агресію проти України. Економічні санкції проти рф підтримують 80% європейців, ще 79% – санкції проти російських олігархів.
Дві третини європейців (67%) схвалюють дії ЄС щодо фінансування закупівлі та постачання в Україну військового обладнання. Серед опитаних 75% вважають, що війна проти України є сигналом тіснішої військової співпраці в рамках самого Євросоюзу.
Опитування також показало широку підтримку європейцям дій ЄС, спрямованих на зменшення енергетичної залежності від російських вуглецевих енергоресурсів. Зокрема, 86% підтримують дії із заповнення газових сховищ у ЄС, щоб уникнути ризиків наступної зими, 85% підтримують заходи, спрямовані на підвищення енергоефективності в будинках, на транспорті та виробництві товарів. Ще 84% європейців вважають, що війна в Україні підштовхнула ЄС до швидшого переходу на відновлювані джерела енергії, 90% підтримують дії ЄС щодо обмеження негативного впливу на підвищення цін на енергію для громадян та бізнесу, 86% зазначають, що підвищення цін на енергію знизило їхню купівельну спроможність.
Опитування, результати якого оприлюднено сьогодні, Eurobarometer провів у 27 країнах-членах з 13 по 20 квітня 2022 року із залученням понад 26 тисяч респондентів. Опитування проводилося онлайн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.