«Я думаю, Зеленський - сильний хлопець. І з ним нелегко мати справу»
Це чуттєвий діалог двох душ, що шукають прийняття у час внутрішньої кризи. Історія, де кожне слово, як сповідь, а кожен погляд, як виклик. Тут немає правильного чи грішного. Є тільки любов, що не питає дозволу.
Також більшість підтримує приєднання України до ЄС
Переважна більшість жителів Євросоюзу підтримують санкції проти рф та допомогу Україні у відповідь на російське вторгнення. Також більшість підтримує приєднання України до ЄС.
Про це свідчать результати соцопитування статистичної служби Eurobarometer на сайті Єврокомісії, передає Інформатор.
Більшість європейців вважають, що з початку війни ЄС продемонстрував солідарність (79%), єдність (63%) та була швидкою (58%) у реагуванні на події. Більшість опитуваних виступають за підтримку з боку ЄС України та її народу.
Зокрема, 9 з 10 осіб (93%) за надання гуманітарної підтримки постраждалим від війни. 88% європейців підтримують прихисток в ЄС людей, які рятуються від війни. 80% за надання Україні фінансової допомоги. 66% згодні з тим, що "Україна має приєднатися до ЄС, коли буде готова". 71% респондентів впевнені, що Україна є частиною європейської сім'ї, ще 89% відчувають приязнь до українців.
Також високий рівень підтримки санкцій, запроваджених проти Росії у відповідь на її агресію проти України. Економічні санкції проти рф підтримують 80% європейців, ще 79% – санкції проти російських олігархів.
Дві третини європейців (67%) схвалюють дії ЄС щодо фінансування закупівлі та постачання в Україну військового обладнання. Серед опитаних 75% вважають, що війна проти України є сигналом тіснішої військової співпраці в рамках самого Євросоюзу.
Опитування також показало широку підтримку європейцям дій ЄС, спрямованих на зменшення енергетичної залежності від російських вуглецевих енергоресурсів. Зокрема, 86% підтримують дії із заповнення газових сховищ у ЄС, щоб уникнути ризиків наступної зими, 85% підтримують заходи, спрямовані на підвищення енергоефективності в будинках, на транспорті та виробництві товарів. Ще 84% європейців вважають, що війна в Україні підштовхнула ЄС до швидшого переходу на відновлювані джерела енергії, 90% підтримують дії ЄС щодо обмеження негативного впливу на підвищення цін на енергію для громадян та бізнесу, 86% зазначають, що підвищення цін на енергію знизило їхню купівельну спроможність.
Опитування, результати якого оприлюднено сьогодні, Eurobarometer провів у 27 країнах-членах з 13 по 20 квітня 2022 року із залученням понад 26 тисяч респондентів. Опитування проводилося онлайн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.