Яке сьогодні, 24 травня, свято: День тіари та слов'янської писемності і культури

В цей день народилися українські артисти Руслана Лижичко та Олег Скрипка

Календар, свято, цей день в історії, дата, 24 травня
А ще в цю дату - Європейський День Парків і Всесвітній день інтер'єру

Сьогодні, 24 травня, православна церква України відзначає день преподобного Симеона стовпника на Дивній горі. В цей день святкують іменини Степан, Іван, Федір. До кінця року залишається 221 день. А віряни уважно стежать за погодою: туман в цей день - на мокре літо.

24 травня - яке сьогодні церковне свято

День преподобного Симеона стовпника на Дивній горі

Народився святий в 521 році в Антіохії Сирійській, випрошений матір’ю через молитву до святого Іоанна Предтечі з обітницею присвятити сина Богові.
Народився святий в 521 році в Антіохії Сирійській, випрошений матір’ю через молитву до святого Іоанна Предтечі з обітницею присвятити сина Богові.

З дитинства він вирізнявся суворим посництвом. Уже в дитинстві преподобному Симеону кілька разів являвся Господь, пророкуючи йому майбутні подвиги і нагороду за них. У шість років святий пішов на одну пустельну гору, а потім оселився в обителі преподобного Іоанна Стовпника поблизу Селевкії Сирійської, де зійшов на стовп.

За найсуворіші і надприродні подвиги посту і пильнування він удостоївся особливої благодаті Божої і дару зцілення недуг. На двадцять другому році життя за одкровенням з неба перейшов на Дивну гору, де заснував монастир. Подвижник звершив безліч чудес, прозрівав таємне, удостоївся бачення Господа і бесіди з Ним.

Так, він передбачив взяття Антіохії Хозроєм I і землетрус у ній, зцілював різні недуги і навіть воскрешав мертвих. Прикликанням його імені полонені персами антіохійці одержували звільнення. По молитві преподобного протягом трьох років не бракувало пшениці в монастирській житниці. Провівши на стовпі шістдесят вісім років, преподобний Симеон помер у 596 році.

24 травня - яке сьогодні свято в Україні

День слов'янської писемності і культури

В Україні День слов’янської писемності й культури встановлено відповідно до Указа Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004 і відзначається щорічно 24 травня.
В Україні День слов’янської писемності й культури встановлено відповідно до Указа Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004 і відзначається щорічно 24 травня.

В цей день православна церква згадує святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія - творців слов’янської писемності. Брати були православними ченцями, слов’янську абетку створили у грецькому монастирі.

Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву кирилиця на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.

Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Були створені дві абетки - глаголиця і кирилиця.

24 травня - яке сьогодні свято в усьому світі

День тіари 

Походження і значення Слово tiara сьогодні часто є синонімом до діадеми.
Походження і значення Слово tiara сьогодні часто є синонімом до діадеми.

Обидва терміни беруть свій початок із давніх традицій носіння головних уборів, які підкреслювали високий соціальний статус. Цікаво, що ще в античні часи тіара була символом сили та вишуканості, яку носили як чоловіки, так і жінки.

Символічне перевтілення За традицією, тіару носять лише заміжні жінки або наречені, адже вона символізує перехід від минулого до нового життєвого етапу. Це своєрідний ритуал, який відзначає завершення однієї глави та початок іншої, переповненої емоціями та новими надіями.

Легкість, що помиляє Популярна помилка стверджує, що діадеми важкі та незручні. Насправді сучасні дослідження доводять, що вони важать не більше за звичайні капелюхи, що дозволяє носити їх цілими годинами навіть під час урочистих подій.

Європейський День Парків

Європейський День Парків був організований Федерацією Європарк.
Європейський День Парків був організований Федерацією Європарк.

Ця європейська організація об’єднує охоронювані природні території в 36 європейських країнах. Проведений у перший раз в 1999 році, цей день тепер святкується щорічно по всій Європі 24 травня.

Дата святкування була обрана не випадково - саме 24 травня 1909 у Швеції було створено перший з дев’яти Європейських Національних Парків.

Сьогодні Європейський день парків символізує міжнародну солідарність територій, що охороняються. Захід організований з метою підйому профілю заповідників Європи, а також для того, щоб викликати суспільну підтримку їх роботи.

У цей день проводять заходи на території і навколо заповідників, присвячених святкуванню природної краси Європи та її культурного надбання - заради їхнього захисту!

Всесвітній день інтер'єру

Дизайн є важливим елементом нашого повсякденного життя, адже не тільки виражає нашу індивідуальність, але й робить життя затишнішим та комфортнішим!
Дизайн є важливим елементом нашого повсякденного життя, адже не тільки виражає нашу індивідуальність, але й робить життя затишнішим та комфортнішим!

Дизайн інтер’єру - це мистецтво створювати простір, який не тільки виглядає красиво, а й змінює життя. Перші приклади оформлення простору знайдені ще у давньоєгипетських гробницях - тільки уявіть, це понад чотири тисячі років тому!

Сучасний дизайн орієнтується не лише на комфорт, а й на візуальну привабливість у соцмережах. Скандинавський стиль - один із найпопулярніших у світі завдяки простоті, світлу та натуральним матеріалам.

Колір стін може впливати на емоції: синій заспокоює, червоний стимулює, а зелений сприяє концентрації. Розташування меблів формує поведінку: наприклад, відкриті простори стимулюють комунікацію, а закриті - створюють відчуття приватності. Освітлення впливає на продуктивність: яскраве світло підвищує активність, а тепле - створює затишок.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube