Скільки грошей потрібно на відновлення України: оцінка Світового банку

Повномасштабне російське вторгнення підштовхнуло 7,1 мільйона людей до бідності та відкинуло назад на 15 років у розвитку

Відновлення
Україна потребує на відновлення понад 400 мільярдів доларів – Світовий банк

Світовий банк збільшив свою оцінку того, скільки Україні потрібно для відновлення та реконструкції — щонайменше 411 мільярдів доларів, виходячи зі збитків, завданих протягом першого року вторгнення рф. Нова цифра, визначена за результатами спільної оцінки, проведеної банком, урядом України, Єврокомісією та Організацією Об’єднаних Націй, еквівалентна 2,6-разовому прогнозованому валовому внутрішньому продукту України на 2022 рік. 

Про це пише видання Bloomberg. У межах оцінки Світовий банк визначив прямі фізичні збитки, завдані інфраструктурі та будівлям, а також вплив на життя людей та їхні засоби до існування.

"Це жахлива цифра, яка показує масштаби руйнувань і постійну потребу в міжнародній підтримці", – сказала віцепрезидентка Світового банку у справах Європи та Центральної Азії Анна Бьорде. 

У вересні Світовий банк зробив початковий прогноз вартості відбудови України у 349 мільярдів доларів, що базується на перших трьох місяцях війни. За даними банку, збитки не зросли настільки, наскільки можна було очікувати після перших трьох місяців, через кілька факторів. Серед них: найбільш інтенсивні бойові дії обмежені областями, які вже зазнали значних руйнувань, деякі потреби країни вже були задоволені урядом за міжнародної підтримки, уряд здатен підтримувати безперебійне надання основних послуг.

Яких збитків завдала росія інфраструктурі України за понад рік війни

Станом на лютий 2023 року загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення росії, збільшилася ще на 6 мільярдів доларів і складає 143,8 мільярда доларів (за вартістю заміщення). За оцінкою експертів проєкту KSE "Росія заплатить" продовжують зростати збитки таких сфер як інфраструктура, освіта, енергетика, транспорт, торгівля та охорона здоров’я. Сума збитків від руйнувань житлового фонду на рівні 53,6 мільярда доларів. Загалом пошкоджено або зруйновано понад 150 тисяч житлових будинків, серед яких приватні, багатоквартирні будинки та гуртожитки.

На другому місці за сумою завданих збитків — сфера інфраструктури. За підсумками року повномасштабної війни збитки цієї сфери оцінюються у 36,2 мільярда доларів. Протягом цього часу через війну було зруйновано або пошкоджено понад 25 тисяч кілометрів доріг державного та місцевого значення та 344 мости та мостові переходи. За даними Міністерства розвитку громад та інфраструктури, за 2022 рік на дорогах державного значення було відновлено проїзд через 78 мостів. Найбільше відновлено в Київській (20 з 24 об’єктів) та Чернігівській (20 з 27 об’єктів) областях. У 2023 році відновлено проїзд 2 мостовими переходами у Миколаївській та Харківській областях. У нових обрахунках вперше додана сума збитків завдана лісам України, яка за підсумками першого року повномасштабної війни, складає 4,5 мільярда доларів.

Нагадаємо, що "Ощадбанк" позивається до росії за збитки, нанесені військовою агресією. Крім того, у ДТЕК назвали суму збитків, завданих російськими обстрілами електростанціям.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube