Ощадбанк позивається до росії за збитки, нанесені військовою агресією

Відповідно до рішення міжнародного арбітражу, враховуючи відсотки, росія наразі винна Ощадбанку 1,5 мільярда доларів за збитки, яких банк зазнав через анексію Крима

Ощадбанк позивається до росії за збитки, нанесені військовою агресією
Сергій Наумов повідомив, що Ощадбанк йде у суд з позовом проти рф. Колаж: Informator.ua

Ощадбанк подав позов до ЄСПЛ щодо втрат під час повномасштабної війни. Готується низка інших позовів. Держбанк має успішний кейс вимагання з росії компенсації збитків, який фінустанова понесла через російську окупацію Криму. 

Про це голова правління Ощадбанку Сергій Наумов розповів в інтерв’ю “Фокусу”. 

“Ми першими подали позов до ЄСПЛ щодо втрат під час повномасштабної війни і будемо працювати, щоб відшкодувати всі наші втрати. Ми взялися за це активно, маємо радників, маємо план роботи. Думаю, у нас добрі перспективи, щоб компенсувати завдану росією шкоду. Зараз створено спеціальну комісію, ми збираємо дані про втрати, співпрацюємо з міністерством юстиції, плануємо відповідні заходи. Поки невідомо, чи це буде єдиний позов від України, чи від держбанків, чи окремо від Ощадбанку. Думаю, багато компаній та банків подаватимуть позови проти росії через величезні збитки, спричинені агресією. Нам потрібно "бігти", швидко збирати всі дані, щоб підготуватись до важкої юридичної боротьби з агресором”, - сказав Сергій Наумов. 

Очільник Ощадбанку розповів про успішний кейс щодо Криму. 7 грудня 2022 року Касаційний суд Франції завершив розгляд касаційної скарги Ощадбанку і підтримав позицію української фінустанови в суперечці проти рф стосовно компенсації збитків, спричинених анексією українського Криму. Тобто Касаційний суд залишив у силі рішення Арбітражного суду Парижа від 26 листопада 2018 року, згідно з яким росія зобов’язана компенсувати збитки Ощадбанку внаслідок анексії. Справа розглядалась більше шести років. Тепер сума, яка підлягає сплаті відповідно до рішення арбітражу, враховуючи відсотки, становить 1,5 мільярда доларів. 

“Ми працюємо над тим, як використати це судове рішення, щоб знайти активи росіян, накласти арешт і таким чином відшкодувати завдані банку збитки. Було проведено важку та ретельну роботу, яка має добрий результат – рішення суду на користь Ощаду”, - сказав Сергій Наумов.

Які втрати зазнав Ощадбанк через російську агресію?

Наразі Ощадбанк проводить аудит, щоб повністю обрахувати втрати, завдані агресією росії . Є дві категорії втрат – прямі (десь 360 млн грн) через руйнування та пошкодження 164 відділень, а також опосередковані. Загальні втрати наразі оцінюються мільярдами гривень. 

“Робота з підрахунку збитків триває. Але до цієї суми включено й резерви, що були сформовані під кредити, видані підприємствам червоної зони (поблизу лінії фронту та на тимчасово окупованій території). До речі, кредити, застава за якими знаходиться на окупованих територіях, ми вже зарезервували на 100%. Загалом за рік маємо 12 млрд грн резервів. Плюс адміністративні витрати банку, це стосуються і персоналу, за рахунок надання матеріальної допомоги та підвищенню зарплат на початку агресії, а також енергетичної безпеки. Недоотриманий прибуток ми теж враховуємо”, - сказав Сергій Наумов. 

Сергій Наумов понад 25 років працює в банківському секторі, має ступень MBA (Kassel International Management School, Німеччина), досвід роботи в аудиторській компанії PricewaterhouseCoopers. За час кар’єри очолював такі банки як УкрСиббанк, Правекс-Банк, Піреус Банк. З листопада 2020 року – голова правління державного Ощадбанку.

Раніше Інформатор повідомляв, що Ощадбанк продовжує реалізовувати державну програму підтримки бізнесу єРобота. Наразі відновлено два напрями фінансування. Важливо відзначити, що йдеться не про кредит, а про грант. Тобто ці гроші не треба повертати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube