Скільки збитків інфраструктурі України завдали росіяни

Загальна площа пошкоджених або зруйнованих об’єктів становить 74,1 мільйона квадратних метрів

Скільки збитків інфраструктурі України завдали росіяни

Загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України, складає понад 127 мільярдів доларів. Найбільша частка збитків належить житловому фонду — 39.7% або 50,5 мільярдів доларів. У порівнянні з початком червня 2022 року ця сума зросла на 11,2 мільярда доларів.

Про це йдеться в аналізі Київської школи економіки (KSE). За останніми даними загалом пошкоджено та зруйновано 135,8 тисячі приватних та багатоквартирних будинків, з яких 119,9 тисячі — приватних; 15,6 тисячі — багатоквартирних; 0,2 тисячі — гуртожитків.

У порівнянні з початком червня кількість пошкоджених будинків зросла на 15 тисяч. Загальна площа пошкоджених або зруйнованих об’єктів становить 74,1 мільйона квадратних метрів, що складає 7,3% від загальної площі житлового фонду країни. 

На другому місці за обсягом збитків сфера інфраструктури — 27,7% або 35,3 мільярда доларів, з яких 26,6 мільярда доларів — внаслідок прямого руйнування доріг та 4,3 мільярда доларів — збитки залізниці. За червень-серпень збитки, завдані залізничній інфраструктурі, зросли на 1,7 мільярда гривень. 

Втрати активів бізнесу становлять щонайменше 9,9 мільярда доларів і продовжують зростати. Це третя за величиною стаття збитків інфраструктури. В розрізі галузей найбільше постраждала металургія. Загалом від початку війни пошкоджено або зруйновано щонайменше 412 підприємств, з яких 64 — це великі та середні підприємства. Важливо! Їхня кількість може бути більшою, оскільки зараз відсутня повна інформація про стан українських підприємств, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях.   

Джерело: KSE
Джерело: KSE

Збитки, завдані освітній інфраструктурі України, експерти оцінюють у 6,95 мільярда доларів. У порівнянні з початком червня збитки закладів освіти складали 2,2 мільярда доларів. Ця сума зросла як через збільшення кількості пошкоджених та зруйнованих обʼєктів, так і завдяки розширенню переліку обʼєктів освітньої інфраструктури, збитки яких оцінюються в рамках проєкту. Внаслідок бойових дій зруйновано вже щонайменше 810 та пошкоджено 1 639 об’єктів освітньої інфраструктури. Найбільшу кількість зруйнованих освітніх закладів зафіксовано в Донецькій, Харківській, Луганській та Київській областях.

Джерело: KSE
Джерело: KSE

Станом на вересень з початку війни росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 616 адмінбудівель, 978 медзакладів, з яких 24 приватні заклади охорони здоровʼя, 1 270 шкіл, 786 дитсадків, 775 обʼєктів культури, 80 релігійних споруд, 149 закладів туризму та 153 спортивні обʼєкти, 2 910 торговельних точок, 19 аеропортів і цивільних аеродромів, 110 залізничних вокзалів і станцій, 315 мостів і мостових переходів державного, місцевого або комунального значення, 10 ТЕЦ, 322 котельні.

Джерело: KSE
Джерело: KSE

Ракетна атака по об'єктах енергосистеми України 

10 та 11 жовтня Україна зазнала однієї з наймасштабніших масованих атак з боку рф. Заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко зазначив, що чимала частина ракет влучила в енергосистеми різних міст. Під прицілом енергообʼєкти від Львова до Запоріжжя, Київщини, Хмельниччини, Дніпра і Вінниці, Франківщини, Сумщини, Харківщини, Житомирщини, Кіровоградщини, загалом весь Південь.

Президент України Володимир Зеленський зауважив, що таким чином росіяни хочуть знищити енергосистему України. 18 жовтня країна-терорист знову завдала ударів по енергетичній інфраструктурі. В результаті пошкоджено об'єкти у Дніпрі, Житомирі, Харкові, Києві та інших містах країни. Росіяни пошкодили 30% електростанцій в Україні — деталі тут.

На першочергове відновлення критичної інфраструктури додатково виділили ще 357 мільйонів гривень. Ці гроші уряд виділив з резервного фонду. З них 300 мільйонів гривень направлять на першочергове відновлення критичної інфраструктури у Київській області, 57 мільйонів гривень передбачені для Сумської області. Це допоможе швидше ліквідувати наслідки руйнувань, завданих під час окупації та нещодавніх масових ракетних обстрілів. 

Нагадаємо, відновлення Луганської області після війни займе близько 10 років. Крім того, Велика Британія буде очолювати процес відновлення України після нашої перемоги.

Також Інформатор писав, що власник Virgin Galactic Річард Бренсон відвідав Гостомель, він цікавиться відновленням аеродрому "Антонов".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube