Скасування воєнного стану не означає повернення додому: Веніславський пояснив, що буде з мобілізованими

Навіть якщо режим воєнного стану в Україні завершиться достроково, військовослужбовці не зможуть демобілізуватись автоматично - потрібен окремий указ президента і підтримка Верховної Ради, наголосив нардеп Федір Веніславський

Федір Веніславський
Мобілізовані залишаться на службі після завершення воєнного стану, але все вирішить указ президента

Попри те, що Верховна Рада продовжила дію воєнного стану до 6 серпня, у разі його дострокового скасування мобілізовані українці не повернуться додому одразу. Для цього потрібні окремі юридичні процедури. На цьому наголосив народний депутат Федір Веніславський.

В ефірі Radio NV він пояснив, що припинення режиму воєнного стану не тягне за собою автоматичного звільнення військовослужбовців з лав ЗСУ. Щоб демобілізація стала можливою, президент має видати відповідний указ, який також повинна підтримати Верховна Рада.

"Тут треба бути відвертим, і чесно говорити громадянам України, військовослужбовцям, що припинення правового режиму воєнного стану не означає автоматичну демобілізацію. Тому що, відповідно до Закону України про мобілізаційну підготовку і мобілізацію, демобілізація ухвалюється окремим рішенням президента, яке потребує схвалення Верховної Ради", - зазначив Веніславський.

Він також підкреслив: доти, поки триває повномасштабна війна, державне керівництво не готове ухвалювати рішення про повернення мобілізованих з фронту. Цю заяву він зробив на тлі резонансного інциденту в парламенті - народний депутат Олексій Гончаренко напередодні голосування відкрито заявив, що виступатиме проти чергового продовження воєнного стану. Свою позицію він мотивував тим, що влада не пропонує чіткого бачення термінів служби, а також належної моделі рекрутингу, через що, за словами депутата, зростає кількість самовільних залишень частини (СЗЧ).

Нардепи побачили зловживання воєнним станом з боку влади України

Спікер парламенту Руслан Стефанчук заявив, що голосування з цього питання стане "кастингом Путіна" для українських політиків. Тобто покаже, хто готовий і далі підтримувати оборону країни. У підсумку Гончаренко залишився єдиним депутатом, який справді натиснув кнопку "проти" під час голосування за продовження воєнного стану.

А пізніше ситуацію прокоментувала народна депутатка, співголова "Європейської солідарності" Ірина Геращенко. Вона заявила, що депутати "усвідомлюють важливість мобілізації і воєнного стану, аби продовжити відсіч агресору" і зауважила, що "ЄС" раніше голосувала за мобілізацію. Втім, за її словами, влада починає зловживати воєнним станом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube