У Харкові два підлітки показували нацистський жест на меморіалі жертвам Голокосту, правоохоронці встановили зловмисників, наразі підліткам може загрожувати до 5 років позбавлення волі
У Харкові троє юнаків влаштували фотосесію з нацистським вітанням біля меморіалу у Дробицькому Яру, де в роки Другої світової війни розстріляли понад 17 тисяч євреїв. Цинічні знімки спричинили обурення в єврейській громаді та суспільстві. Молодиків вже знайдено, їх буде притягнуто до відповідальності, правою вже займається поліція.
Про інцидент повідомила Об'єднана єврейська громада України, а згодом і мер Харкова Ігор Терехов. Фото із місця події було опубліковане у відомому харківському телеграм-каналі. На ньому видно, як троє хлопців демонструють нацистський жест на тлі пам’ятника жертвам Голокосту.
У громаді заявили, що звернулися до правоохоронців, закликавши покарати винуватців за наругу над пам’яттю. Міський голова Харкова Ігор Терехов жорстко відреагував на інцидент:
"Це не просто дурість чи хлопчачі жарти. Це - свідомий акт наруги над пам’яттю, людяністю, Харковом. Дробицький Яр - це рана Харкова. Це тиша, яка кричить про біль тисяч невинних життів", - наголосив мер і закликав поліцію знайти "малолітніх нацистів" та публічно притягти до відповідальності.
23 квітня поліція Харкова повідомила про відкриття досудового розслідування за частиною 1 статті 436-1 Кримінального кодексу України - "виготовлення, поширення нацистської символіки та пропаганда нацизму". Санкція цієї статті передбачає до 5 років позбавлення волі, з конфіскацією майна або без неї.
Правоохоронці вже встановили двох з трьох фігурантів: це харків’яни віком 19 та 16 років. Їх опитали - за словами молодиків, вони зробили фото "заради розваги".
Нагадаємо, що Дробицький Яр - одне з місць масових розстрілів євреїв у роки нацистської окупації. За даними Об'єднаної єврейської громади України, лише в Харкові в цьому урочищі знищили понад 17 тисяч євреїв. Загалом в Україні у 1941–1944 роках загинуло від 1,2 до 1,4 мільйона євреїв - понад половина всіх жертв Голокосту на території СРСР. Серед найвідоміших місць масових розстрілів - Бабин Яр у Києві, Янівський табір у Львові, Дробицький Яр у Харкові та Жандармська Балка в Дніпрі.
Минулого року австрійська поліція повідомила, що четверо німців покладали білі троянди на місці народження нацистського диктатора - 20 квітня. Це сталося на заході Австрії, в будинку, де народився кривавий лідер нацистів Адольф Гітлер. Серед неонацистів - дві жінки. Одна з учасниць акції "зігувала" для фото.
При цьому ще в грудні 2023 року парламент Австрії посилив закон про заборону нацистської символіки. Там розширили сферу його дії і посилили покарання за демонстрацію і поширення забороненої символіки з метою протидії зростанню антисемітизму і екстремізму.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.