Сибіга написав листа до НАТО з проханням запросити Україну до Альянсу - Reuters

Міністр закордонних справ вважає, що вже настав час отримати Україні довгоочікуване запрошення

Сибіга, НАТО
У західному виданні отримали текст листа Андрія Сибіги. Колаж: ілюстративний. Фото з відкритих джерел.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга звернувся до НАТО з листом, у якому закликав запросити Україну до Альянсу вже наступного тижня. Він наголосив, що саме зараз найкращий момент для такого кроку. На думку Сибіги, це продемонструвало б російському правителю Володимиру Путіну недосяжність однієї з його основних цілей - відмові вступу України до НАТО. 

Сибіга закликав колег із НАТО запросити Україну стати членом Північноатлантичного альянсу. Про це стало відомо виданню Reuters, яке ознайомились з текстом листа. Засідання міністрів країн НАТО відбудеться у Брюсселі на наступному тижні, 3-4 грудня. Зазначається, що серед країн-членів альянсу досі немає спільного рішення щодо запрошення України на даному етапі. Однак, Сибіга вважає, що саме зараз настав відповідний момент для такого важливого кроку. 

"Ми вважаємо, що запрошення має бути видане на цьому етапі... Це стане адекватною відповіддю союзників на постійне загострення війни, розв’язаної Росією, останнім проявом якої є залучення десятків тисяч північнокорейських військових та використання України як полігону для випробувань нових видів зброї", - йдеться у листі до НАТО. 

Лист міністра закордонних справ України свідчить про зусилля Києва отримати довгоочікуване запрошення до НАТО, що є пріоритетним кроком, зазначеним в першому пункті Плану перемоги президента Зеленського. У повідомленні Андрія Сибіги йдеться, що Україна усвідомлює неможливість повноцінного вступу до НАТО до завершення війни з Росією, проте це рішення показало б Путіну серйозність намірів та підтримки України.  

"Отримання запрошення зараз продемонструвало б правителю Росії Володимиру Путіну, що одна з його головних цілей, а саме недопущення членства Києва в НАТО, є недосяжною. В НАТО вже заявляли, що Україна стане членом Альянсу і перебуває на "незворотному" шляху до членства. Однак офіційного запрошення чи визначеного терміна досі не було оголошено", - зазначають у виданні. 

Нещодавно у виданні The Economist повідомили, що ключовим завданням будь-яких майбутніх переговорів із Кремлем є забезпечення дострокової безпеки України. Вона може реалізуватись через вступ України до НАТО. Однак, як зазначили у виданні, Путін вже заявляв про готовність припинити бойові дії вздовж лінії фронту, але за умови виконання своїх ключових вимог. Серед них - зняття санкцій, відмова України від членства в НАТО, демілітаризація, "денацифікація" та офіційний нейтральний статус.

Вступ України до НАТО

Про вступ України до НАТО заговорили одразу після початку повномасштабної війни. 30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський заявив, що країна подає заявку на вступ до Альянсу за пришвидшеною процедурою. Проте з того часу так нічого не змінилось. 

Також План перемоги Зеленського, який він представив українському парламенту, ЄС та НАТО, включає запрошення України до вступу в Альянс. Але не всі країни готові бачити нашу країну в НАТО, серед них і США. Генсек Альянсу Марк Рютте сказав, що вакантним для України залишається 33 місце, але Києву нададуть членство не зараз, а у майбутньому. Наразі, за словами Рютте, є надважливим питанням саме хронологія вступу України до НАТО, щоб одного дня цей процес відбувся.

Однак нещодавно Парламентська асамблея НАТО закликала якнайшвидше прийняти Україну до Альянсу. Про це йдеться у резолюції, яку ухвалили 26 листопада під час пленарної сесії Парламентської асамблеї НАТО у Монреалі. У документі також закликають наростити військову, фінансову й гуманітарну підтримку України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube