За словами Рютте, Китай слідкуватиме за динамікою процесу, а якщо Росія вийде переможцем, то це становитиме загрозу в довгостроковій перспективі
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що в України поки немає сильної позиції для того, щоб розпочати мирні переговори з Росією. Він наголосив, що угода має бути вигідною саме Україні. В іншому ж випадку існує загроза безпеці у довгостроковій перспективі.
За його словами, за динамікою переговорного процесу слідкуватиме Китай, який буде зацікавлений у стороні, що вийде переможцем. Його слова передає видання The Hill.
“Я думаю, що дуже важливо, щоб ми уклали хорошу угоду, тому що весь світ буде стежити за тим, яку угоду буде укладено між росією й Україною, коли до неї дійде черга”, – зауважив Рютте.
Він заявив, що лідер Китаю Сі Цзіньпін стежитиме за динамікою переговорів між Україною та Росією. Втім, наразі, на його думку, Київ до цього процесу ще не готовий.
“Він [Сі Цзіньпін] буде дуже зацікавлений в тому, хто вийде переможцем. І якщо це будуть росіяни, то це становитиме загрозу в довгостроковій перспективі, тому ми повинні переконатися, що Україна перебуває в такому становищі, щоб вони могли розпочати ці переговори, і, очевидно, тоді ми повинні робити це крок за кроком, щоб переконатися, що Путін приєднається до них”, – додав генсек НАТО.
Президент України Володимир Зеленський ніколи не говорив про територіальний компроміс на можливих переговорах з РФ. І зараз про це також не йдеться попри нібито зростаючу популярність цієї ідеї серед партнерів України. Щоб розпочати переговори, необхідно повернутися до ситуації 23 лютого 2022 року. Відповідну заяву зробив глава Офісу президента Андрій Єрмак в оприлюдненому 27 жовтня інтерв'ю Corriere Della Sera.
При цьому заступник командира 3-ї ОШБр Жорін зазначив, що Росії потрібні не мирні переговори, а капітуляція України. Зараз, коли рсіяни поступово просуваються на фронті, Максим Жорін взагалі не бачить сенсу для Росії сідати за стіл переговорів.
Також поступово зростає і підтримка мирних переговорів з РФ серед українського населення. Це стало відомо завдяки результатам нещодавнього соціологічного опитування Центру Разумкова. Відповідно до результатів опитування у вересні 2024 року 35% громадян вважають переговори з Росією дієвим способом досягнення миру, це більше на 14% у порівнянні з вереснем 2023 року. Однак 48% населення ставляться негативно до цього. Вже у листопаді 64% українців підтримали переговори з Росією. Це рекордний показник. За даними Центру соціального моніторингу, більшість українців не бачать повернення кордонів 1991 року головною метою війни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.