Політики під час зустрічі також торкнулися теми щодо кризи на Близькому Сході
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте прибув з візитом у Туреччину, де зустрівся з президентом країни Реджепом Таїпом Ердоганом. Політики обговорили шляхи припинення війни в Україні. Крім того, торкнулися й теми кризи на Близькому Сході.
Про це повідомляє DHA з посиланням на повідомлення управління комунікацій турецького президента. Під час зустрічі говорили про те, “що можна зробити для припинення російсько-української війни”, а також – у секторі Гази.
Своєю чергою, Рютте заявив, що обговорив з Ердоганом “зростаючі виклики колективній безпеці”. Зокрема, загрозу тероризму, війну в Україні та кризу на Близькому Сході.
“У дедалі більш непередбачуваному світі Туреччина робить неоціненний внесок в НАТО”, – написав генсек НАТО в X.
I met with President @RTErdogan to discuss the growing challenges to our collective security — including the threat of terrorism, the war in #Ukraine, and the crisis in the Middle East. In an increasingly unpredictable world, #Türkiye makes invaluable contributions to #NATO. pic.twitter.com/d5HRzQRwNW
— Mark Rutte (@SecGenNATO) November 25, 2024
Ердоган давно лобіює ідеї закінчення війни, проте наразі дійшло до чергового плану з певними ідеями. Офіційно він ще нічого не анонсував, проте видання Bloomberg запевняє, що йому стало відомо про плани Анкари.
За даними журналістів, основа програми доволі прогнозована: це і заморожування війни по нинішній лінії фронту, демілітаризована зона, розміщення контингенту військових у якості додаткової гарантії. З дійсно цікавого - Київ на 10 років відкладає питання вступу до НАТО, проте постачання зброї йому продовжиться. Усі ці пункти буцімто мали презентувати ще тиждень тому на форумі G20, на якому був присутній турецький лідер. Але цього не відбулося.
Пізніше Центр боротьби з дезінформацією директорату з комунікацій адміністрації президента Туреччини спростував ці заяви про виступ Ердогана з презентацією свого плану. Водночас там додали, що Туреччина підтримує дипломатичні ініціативи щодо припинення російсько-української війни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.