Мешканці країн з вищою гендерною рівністю закохуються рідше, виявляють менше відданості та менш одержимі своїми партнерами
Виявляється, біологічна стать впливає на виникнення, розвиток та прояв романтичного кохання - це підтвердило нове дослідження. Закоханість змушує серце битися частіше, у животі з'являються "метелики", і це безперервна відволікаюча сила для розуму. Втім, згідно з новим дослідженням, чоловіки здатні закохуватися швидше, ніж жінки. Команда дослідників з Австралії та Нової Зеландії вивчила дані опитування 808 дорослих. Учасникам було від 18 до 25 років, і всі вони були закохані, пише ScienceAlert.
Учасників дослідження опитали щодо того, чи надовго вони закохувалися, наскільки сильною була ця закоханість. Як часто це траплялося та те, наскільки вони були одержимі своїми партнерами. Виявилось, що чоловіки, як правило, закохувалися приблизно на місяць раніше за жінок. Можливо, тому, що саме на чоловіках лежить відповідальність за прояв відданості у залученні партнерки, припускають дослідники.
Згідно з дослідженням, чоловіки закохуються трохи частіше, ніж жінки, але трохи менш віддані. Жінки, як правило, проводять більше часу, нав'язливо думаючи про свого партнера, й трохи більш романтично налаштовані у своєму коханні. Чоловіки також частіше закохувалися до того, як стосунки ставали офіційними, причому 30% до 20% - між чоловіками й жінками.
"Це перше дослідження, яке досліджує відмінності між жінками та чоловіками, які переживають романтичне кохання. Це перше переконливе свідчення того, що жінки та чоловіки відрізняються в деяких аспектах романтичного кохання", - написали вчені.
Мешканці країн з вищою гендерною рівністю закохуються рідше, виявляють менше відданості та менш одержимі своїми партнерами. Тобто там, де жінки більш незалежні, вони менше залежать і від почуттів до чоловіків. Це говорить про те, що соціальні норми також впливають на наші почуття.