Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Обчислювальні платформи Insilico Medicine можуть уполовину зменшити час на відкриття ліків та суттєво скоротити вартість процесу виведення препарату на ринок
Вчені вперше довели до другої фази клінічних випробувань ліки, повністю розроблені штучним інтелектом.
Про це пише Financial Times з посиланням на результати дослідів компанії Insilico Medicine науковця з Латвії Алекса Жаворонкова. Ця компанія стала першою, якій вдалося дістатись таких результатів.
Обчислювальні платформи Insilico Medicine можуть уполовину зменшити час на відкриття ліків та суттєво скоротити вартість процесу виведення препарату на ринок, кажуть в компанії
Insilico погодилась надати доступ до її технології гігантам фармринку – Sanofi, Fosun та Johnson & Johnson.
Автор книги про потенціал штучного інтелекту "Глибока медицина" Ерік Топол вважає, що до технології виявлять великий інтерес і кожна велика фармкомпанія вклалася у партнерство з однією або кількома розробниками штучного інтелекту.
Раніше Інформатор вже писав про досягнення розробників штучного інтелекту у галузі медицини. Зокрема повідомлялося, що вчені створили модель штучного інтелекту, яка здатна виявляти онкологічні захворювання на знімках комп'ютерної томографії.
Розробку створили фахівці Королівського фонду Марсден, Лондонського інституту досліджень раку та Імперського коледжу Лондона. Вони використовували знімки близько 500 пацієнтів для написання алгоритму, який здатний ідентифікувати ракові пухлини. За словами автором дослідження, створена модель показала високу ефективність у ранній діагностиці онкологічних захворювань.
Алгоритм поки що знаходиться на ранній стадії розробки й для його впровадження в систему охорони здоров'я знадобляться додаткові дослідження. Проте вчені вже зараз вважають, що переваги штучного інтелекту у ранній діагностиці раку очевидні.
Нагадаємо, депутати Європарламенту 14 червня прийняли за основу законопроєкт, який має регулювати роботу систем штучного інтелекту, таких, як ChatGPT. Законодавці вважають, що вдасться досягти балансу між уникненням загроз і сприянням інноваціям у цій технології. Якщо країни-члени союзу підтримають ініціативу, це буде перший у світі закон про штучний інтелект.
Також ми писали, що штучний інтелект зможе замінити 300 мільйонів фахівців в різних галузях.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.