У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Бот ChatGPT успішно впорається з роботою юристів і податківців, чиї послуги у виконанні людей можуть стати непотрібними
Розвиток ChatGPT та інших форм генеративного штучного інтелекту призведе до величезних потрясінь на ринку праці. За прогнозами експертів, робот здатен замінити роботу 300 мільйонів людей у різних видах діяльності - і це лише у розвинених країнах. Ефект від його праці буде кращим, аніж від того, що роблять люди у деяких професіях.
Про це пишуть експерти Goldman Sachs - одного з найбільших у світі інвестиційних банків.
Вони порахували, що вже зараз ChatGPT зміг би замінити працю 50% усіх наявних у США юристів та держслужбовців. Працювати з документами бот може у тисячі разів швидше, ніж людина, адже обробка інформації - його козир. І в "нетворчій" роботі, яка потребує пошуку і аналізу фактів, законів, проєктів людина не може конкурувати зі штучним інтелектом.
"Існує чітка межа між "білими комірцями" - керівними посадами та "синіми комірцями" - офісними працівниками середньої ланки. Останні набагато менше постраждають від появи та поширення штучного інтелекту. Прикладами посад, які піддаються найбільшому ризику через штучний інтелект, є: юридичні працівники, адміністративний персонал і кадри. Дослідження, проведене Університетом Пенсільванії та Університетом Нью-Йорка, також підрахувало, що галузь юридичних послуг може найбільше постраждати від штучного інтелекту, такого як ChatGPT" , - пишуть експерти Goldman Sachs.
Вони порахували, що вже хоч зараз 18% зовнішньої роботи у світі може бути автоматизовано за допомогою штучного інтелекту. І наслідки сильніше відчуватимуть не бідні країни, а власне з розвиненою економікою. Вже незабаром, вважають експерти, штучний інтелект буде здатний виконувати до 46% завдань в адміністративному секторі і до 44% — в юриспруденції. У звіті Goldman Sachs припускають, що штучний інтелект вже скоро буде здатен виконувати такі завдання, як заповнення податкових декларацій, оцінка страхового випадку або документування результатів огляду місця злочину.
Водночас винесення судового рішення чи, наприклад, перевірку статусу пацієнта в реанімації штучному інтелекту довіряти не можна. Він мислить прямолінійно, а тому "делікатні" завдання під силу тільки людям.
Крім того, робот достатньо "лінивий" до фізичної праці, а тому 30% простої для людини роботи "руками" не зможе виконати. Цей відсоток працівників ніколи не стане безробітним. "Креативити" штучний інтелект може, однак творчі люди з фантазією також завжди будуть потрібні - свіжі ідеї продукують власне вони.
Загалом експерти прогнозують, що ChatGPT, якщо його застосувати у різні галузі, залишить без роботи щонайменше 7% усіх працівників у США.
Раніше Інформатор писав, що Італія стала першою країною, яка веде розслідування проти ChatGPT і хоче заборонити його у своїй державі.
А Ілон Маск і Стів Возняк просять людство зупинитись і не надто захоплюватись використанням штучного інтелекту. Вони навіть написали спільного відкритого листа, в якому пояснюють загрози розумного чат-бота для людства.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.