У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Західні журналісти аналізують новий підхід ЗСУ до звільнення наших територій
Після початку контрнаступу у червні поточного року Україна змінила тактику, яка передбачала великі втрати серед особового складу. Тепер Сили оборони роблять акцент на придушенні ворога за допомогою артилерії, безпілотників та засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ).
Про це пише видання The Economist. Втім, такі зміни є скоріше вимушеними. Вони пов'язані з об'єктивною складністю ситуації на фронті.
"Ми більше не плануємо операцій, які передбачають великі втрати. Акцент зараз робиться на пригніченні противника: артилерія, безпілотники, радіоелектронна боротьба і так далі", - приводять журналісти слова одного з українських військових.
Складна ситуація зумовлена критичною необхідністю нової західної техніки. А її дуже не вистачає. Так, в Генштабі кажуть, що Україні обіцяли сотні танків Leopard, однак у підсумку ЗСУ отримали лише 60. Також катастрофічно не вистачає машин для розмінування території.
Ще одна проблема - відсутність повітряного прикриття, яка ускладнює ЗСУ прорив російських мінних полів і ліній оборони. Все через нестачу авіації. А обіцяні F-16 опиняться на фронті ще дуже нескоро.
"У нас просто немає ресурсів для фронтальних атак, до яких нас закликає Захід", - кажуть наші бійці.
Саме з наведених вище причин військове керівництво нашої держави відкладало початок контрнаступальної операції настільки довго, наскільки це було можливо. І почало його під впливом зовнішніх обставин в ситуації не найбільшої підготовленості. Так, політична ситуація, суспільні настрої та західні партнери зумовили початок контрнаступу чи не більше, ніж військова необхідність.
Початок операції у червні був "катастрофічним", пише The Economist. ЗСУ понесли значні втрати як серед особового складу, так і серед дорогої західної техніки. Після цього командування зробило операційні висновки, і загальний план було скориговано. Основна мета Генштабу наразі - збереження військ.
Раніше ми розповідали про думки експертів щодо можливості другого та третього контрнаступу Сил оборони. "Інформатор" також повідомляв про конкретні досягнення поточної операції ЗСУ. А голова МЗС Кулеба нещодавно гостро відповів усім критикам Збройних сил.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.