The Economist написав про жахливі стосунки між Зеленським та Залужним і намагання кремля скористатися розколом

Читать на русском

Пропагандисти рф поляризують українське суспільство, експлуатуючи теми корупції, неефективного управління та політичної конкуренції

Читать на русском
Залужний та Зеленський
У вищих ешелонах влади шукають винуватого за “патову ситуацію”

Пропагандисти рф поляризують українське суспільство, експлуатуючи теми корупції, неефективного управління та політичної конкуренції

Президент України Володимир Зеленський та головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, нібито, остаточно розсварилися, їхні стосунки зараз «жахливі». Наразі між основними політичним гравцями ще існує укладене на початку повномасштабного вторгнення неформальне перемир’я, але нестабільність уже внесено. У кремлі дуже тішаться таким розвитком подій та мають намір скористатися суперечками в українській владі для того, щоби продовжити підкорення України.

Про це повідомляє видання The Economist з посиланням на власні джерела. За словами анонімного чиновника у вищих ешелонах влади, суперечки між Банковою та Генштабом спричинив «передбачуваний» результат контрнаступної операції, точніше те, що вона «зайшла в глухий кут». Тепер сторони шукають крайнього, на кого можна буде покласти відповідальність.

«Політики кажуть, що їхні генерали — ідіоти, які пройшли радянське навчання. А генерали кажуть, що політики — дурні, які їм заважають. У перемоги багато батьків, але поразка завжди сирота», — додав він.

За словами джерела, підігріває конфлікт між Зеленським та Залужним кримінальна справа, яка розслідує захоплення південних територій України на початку повномасштабного вторгнення. Як пише The Economist, у ній підозрюваними виступають наближені до Залужного військові командири, а сам головнокомандувач, за деякими даними, статус свідка. Проте його статус може змінитися, якщо буде виявлено аргументи на доказ його причетності до провальної організації оборони. Видання вважає, що діалог Залужного з пресою є своєрідною страховкою від кримінального переслідування.

«Розкол у владі»

Суперечки між Залужним та Зеленським вийшли в публічну площину після низки гучних публікацій. 30 жовтня світ побачила скандальна стаття Time, створена на основі інтерв’ю Зеленського, чиновників із вищих ешелонів влади та «анонімних джерел». У ній розповідають про розчарування контрнаступом та те, що українському президенту, нібито, бояться сказати правду. 1 листопада вийшла стаття Залужного в The Economist, у якій він стверджує, що ситуація на фронті зайшла в глухий кут і для зламу стану справ на нашу користь потрібно нове озброєння та більше військ. В Офісі президента матеріал сприйняли різко негативно й заявили, що військові не повинні втручатися в політику.

Ситуацію погіршує соціологія. The Economist, заявляє, що має доступ до закритих свіжих опитувань громадської думки. Згідно з ними в листопаді рейтинг довіри Зеленського знизився до 32 %, натомість рейтинг Залужного залишається високим — 70 %. На стабільно високому рівні також довіра до очільника українського ГУР Кирила Буданова — 45 %.

Водночас видання зазначає, що українська розвідка повідомляє, що кремль проводить інформаційну кампанію спрямовану на розпалювання ворожнечі в суспільстві. Розкол по лінії Банкова - Генштаб один із напрямків удару. Пропагандисти мають за що зачепитися, адже роз’ятрюють реальні проблеми — корупцію та неефективне управління, у тому числі на фронті.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.