Шольц та Нехаммер посперечалися з Боррелем на останньому саміті ЄС через Ізраїль та Газу, - Politico

Читать на русском

Канцлери Німеччини та Австрії закликали топ-дипломата ЄС не говорити від їхнього імені щодо війни в регіоні

Читать на русском
Боррель, Нехаммер, Шольц
Суперечка виникла за зачиненими дверима

Канцлери Німеччини та Австрії закликали топ-дипломата ЄС не говорити від їхнього імені щодо війни в регіоні

Канцлер Німеччини Олаф Шольц та очільник уряду Австрії Карл Нехаммер за зачиненими дверима розкритикували головного дипломата ЄС Жозепа Борреля. Причиною стала позиція верховного представника Євросоюзу щодо ситуації в Газі. Зокрема, Шольц та Нехаммер заявили, що Боррель не може говорити від імені Берліну та Відню з приводу цього питання.

Ця заява була незвичною, адже повноваження дипломата полягають в тому, щоб представляти позицію всього блоку з зовнішньополітичних питань. Водночас всі 27 лідерів країн ЄС публічно погодились закликати до припинення вогню в Газі. Про це з посиланням на двох офіційних осіб пише видання Politico.

"Ви не можете говорити від імені Німеччини та Австрії щодо Гази! Це було повідомлення, яке лідери двох європейських країн сказали головному дипломату ЄС під час гарячої дискусії щодо війни Ізраїлю та ХАМАС", - йдеться у матеріалі.

Причиною такого закиду стала відверта критика Борреля на адресу Ізраїлю, оскільки кількість загиблих в Газі внаслідок дій ЦАХАЛ зростає. Незважаючи на це, на тому самому саміті у березні група закликала до припинення вогню в Газі в рідкісному прояві одностайності серед 27 глав урядів ЄС.

Цей випад лідерів на адресу верховного дипломата блоку є дуже незвичайним, оскільки роль Борреля полягає в тому, щоб представляти Європейський Союз, коли справа доходить до питань зовнішньої політики та політики безпеки, пояснює видання. Один із чиновників сказав, що це формулювання було "прямим" і звучало в присутності інших європейських лідерів.

Найбільш проізраїльськими країнами ЄС станом на березень були Австрія, Німеччина, Угорщина та Чехія. Водночас Іспанія, Ірландія та Бельгія були більш критичними щодо ізраїльських дій в Газі, пише ЗМІ. Двоє інших дипломатів ЄС розповіли, що відносини між Берліном і Борреллем погіршилися після пресконференції в Москві в 2021 році, коли Боррель не відреагував на сумніви російського міністра закордонних справ Сергія Лаврова в тому, що російський опозиціонер Олексій Навальний був отруєний.

Ізраїль планує нову операцію в Газі

Відомо, що Ізраїль має намір штурмувати місто Рафах на півдні Сектору Гази. Там зосередилися основні сили ХАМАСу разом із кількома сотнями тисяч палестинських цивільних. Адміністрація Байдена стикається з потужним тиском на зовнішній та внутрішній арені з вимогами змусити Ізраїль припинити бойові дії, щоб уникнути втрат серед мирного населення.

Водночас наприкінці березня вперше від початку бойових дій Рада Безпеки ООН 14 голосами проголосувала за резолюцію з вимогою припинення вогню в Секторі Гази на час священного для мусульман місяця Рамадан. США утрималися, відмовившись використати право вето, чим проігнорувало заклики Ізраїлю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.