Шольц без Таурусів (але з дивною валізою) у Києві, росіян готують до перемовин - що обговорювали 2 грудня

До Києва з неанонсованим візитом приїхав лідер ФРН Олаф Шольц, ЗМІ публікують деталі можливого мирного плану від Трампа

Зеленський, Шольц, валіза
Візит Шольца до Києва на зустріч з Зеленським став однією з головних подій дня

Інформатор пригадує головні події 2 грудня. У перший понеділок зими українці слідкували за візитом Олафа Шольца до столиці, а також робили меми про це. Окрім цього, всі ми читали чергові новини про можливі перемовини між Україною й Росією - якими можуть бути їхні наслідки, а також, як до них готують мешканців РФ.

Шольц і його валіза (без Таурусів) у Києві

Ранок почався з несподіваного та неанонсованого візиту - до Києва приїхав канцлер Німеччини Олаф Шольц. Це вже третій приїзд лідера ФРН до Києва, проте з моменту останнього (червень - 2022) минуло вже майже 2,5 роки.

Чи не найпомітнішим фактом у сьогоднішньому візиті Шольца стала його... валіза. Саме чемодан, який Шольц власноруч виніс з вагона поїзда, привернув увагу багатьох українців у соцмережах та став причиною жартів і здогадок - а що ж там може бути усередині? Найочевидніший жарт, який просився - це звісно, що там були довгоочікувані ракети Таурус (але ні, ми їх вкотре не дочекалися) або навіть та сама велика червона (тобто ядерна) кнопка. Пізніше канцлер пояснив, що там були його звичайні речі, у які він переодягається під час довгої дороги.

Валіза Шольца спонукала до появи численної кількості мемів
Валіза Шольца спонукала до появи численної кількості мемів

Якщо закинути тему валізи, то, як пише видання Bild, справжньою метою візита Шольца були конфіденціальні перемовини з Зеленським щодо можливого миру, а якщо конкретніше - він хотів довідатися у президента України, на які поступки готовий піти Київ під час майбутніх мирних переговорів. Варто нагадати, що зовсім нещодавно німець став першим за тривалий час лідером Західного світу, який поговорив з Путіним. За такий вчинок він отримав добрячу порцію критики від Зеленського.

Перелічимо головні заяви Шольца та Зеленського, які пролунали протягом дня, який вони провели разом:

  • Україна вже в грудні матиме від Німеччини шосту систему протиповітряної оборони IRIS-T, пускові установки для Patriot та САУ Gepard - все це у рамках обіцяного ще у жовтні пакета на 650 млн євро. А от питання "Таурусів" залишається без змін - Шольц проти поставок;
  • разом лідери відвідали українських бійців, які лікуються від поранень, сходили до меморіалу національної пам’яті на Майдані Незалежності, а також побували на виставці українських дронів;
  • також Шольц у посланні до Путіна пообіцяв підтримувати Київ "стільки, скільки потрібно";
  • Зеленський заявив, що Росії "було б бажано піти на три букви". Шольц у цей час мило посміхався.
Зеленський та Шольц у Києві 2 грудня
Зеленський та Шольц у Києві 2 грудня

Також цікаво, що поки канцлер ходив Києвом, голова МЗС ФРН Анналена Бербок була у Китаї. Вона прибула до Пекіну, аби обговорити з першими особами КНР початок мирного процесу по Україні.

Деталі мирного плану: без НАТО та з тиском на Київ

Повернімось до теми мирних перемовин. Центр східноєвропейських досліджень узагальнив основні пункти плану мирного врегулювання в Україні майбутнього спецпредставника Трампа Кіта Келлогга, які він виклав ще навесні 2024 року. Помітили ці узагальнення ЗМІ сьогодні, то ж всі й побачили такий перелік:

  • Припинення ізоляції Росії. Встановити дипломатичні відносини з Москвою та припинити "демонізацію" Путіна.
  • Мирні переговори. Натиснути на Україну та Росію, щоб вони домовилися про припинення вогню та розпочали переговори.
  • Стимули для Росії. Відкласти членство України у НАТО на 10 років. Дозволити Росії зберегти утримувані території. Поступове скасування санкцій та нормалізація відносин із США за умови укладання мирних угод, прийнятних для України.
  • Підтримка України. Продовження військової допомоги та двосторонніх гарантій безпеки. Україні не потрібно офіційно визнавати контроль РФ, але вона має утриматися від зміни статус-кво силою.
  • Тиск на Київ. Потенційно припинити військову допомогу США, якщо Україна відмовиться від мирних переговорів.

Як бачимо, хоч і багато речей звучать не надто приємно для Києва, проте більшість з них були прогнозовані. Дуже ймовірно, що це й будуть ті самі поступки України, на які доведеться піти задля очікуваного завершення війни в Україні.

Росіяни готують населення до закінчення війни

Ще одним сигналом, який дозволяє говорити про реалістичність майбутніх перемовин, стала публікація у російському Комерсанті. Журналісти довідалися про деталі розмов з російськими чиновниками, яким очільники Кремля розповідають, як треба пояснювати населенню Росії ймовірне завершення "СВО" (евфемізм, яким у РФ маскують слово "війна").

Як пишуть у статті, в адміністрації російського правителя Володимира Путіна стурбовані тим, щоб будь-який результат так званої СВО сприйнявся росіянами як перемога. При цьому в Москві, схоже, не сумніваються, що РФ, як мінімум, збереже за собою вже захоплені українські території.

Основна аудиторія "перемоги", пише видання - "спокійна більшість". Тема того, чи вірить ця "більшість" запевненням Кремля, не обговорюється, але передбачається, що воно буде досить задоволене досягненням позначених Путіним цілей ("денацифікація та демілітаризація" України), хоч би що вони означали, а також збереженням за Росією захоплених територій.

Окремо у Кремлі турбуються про повернення окупантів додому. Владі радять готуватися і вигадувати, як адаптувати цих людей, які звикли до війни, насильства та дуже високих зарплат, яких їм не бачити у звичайному російському житті. Зокрема, у Путіна хочуть не допустити, щоб "учасники СВО" йшли до криміналу.

Інші новини 2 грудня

  • Колишній генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що швидке закінчення війни в Україні без територіальних втрат нереальне і для досягнення миру Києву, можливо, доведеться відмовитися від окупованих територій. ДЕТАЛЬНІШЕ>>>
  • Армія Російської Федерації продовжує активно просуватися на сході України та на Курщині. Ворог серйозно проривається вперед поблизу Курахового та Нового Комара на Донеччині, має успіхи поблизу Берестового, що на Харківщині, а також біля Погребків, що на Курщині. На східному фронті тривають дуже інтенсивні бої - лише протягом 1 грудня ЗСУ вступали у бій з окупантами 158 разів. ДЕТАЛЬНІШЕ>>>
  • Оксфордський словник вибрав вираз brain rot ("гниль у мозку") словом року - 2024. Термін описує погіршення інтелектуального стану людини через споживання марного онлайн-контенту. Парадокс та іронія в тому, що це слово розкрутилося саме в соцмережах, де контент створюють і споживають, зазначає портал Оксфордського університету. ДЕТАЛЬНІШЕ>>>

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube