Столтенберг підтримав вимогу президента України Володимира Зеленського не поступатися Росії жодними територіями в разі припинення вогню
Колишній генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що швидке закінчення війни в Україні без територіальних втрат нереальне і для досягнення миру Києву, можливо, доведеться відмовитися від окупованих територій.
Як пише Welt, при цьому він наголошує, що таке рішення буде "тимчасовим".
"Якщо лінія припинення вогню означає, що Росія продовжує контролювати всі окуповані території, це не означає, що Україна повинна віддати територію назавжди", - сказав Столтенберг.
При цьому він підкреслив: важливо, щоб Україна отримала гарантії безпеки в обмін на тимчасову поступку території. Це може бути членство в НАТО, але є й "інші способи озброїти і підтримати українців".
Столтенберг підтримав вимогу президента України Володимира Зеленського не поступатися Росії жодними територіями в разі припинення вогню, але вважає це малоймовірним у зв'язку з військовою ситуацією в Україні.
"Нам потрібна лінія припинення вогню, і, звичайно, ця лінія в ідеалі повинна включати всі території, які зараз контролює Росія. Однак ми бачимо, що в найближчому майбутньому це не зовсім реалістично", - сказав ексгенсек НАТО.
Після інавгурації президента Дональда Трампа США можуть скоротити військову підтримку України. В такому випадку Європі доведеться активізуватися, щоб заповнити цю "прогалину". Зробити це буде нелегко, але можливо. Як пише Bloomberg, у такому випадку, на ЄС, ймовірно, чекає найгірший сценарій.
Нагадаємо, що 47-й президент США Дональд Трамп вважає, що для досягнення миру необхідно почати прямі переговори між Києвом і Москвою. Трамп не ставив за мету продовження військового конфлікту, а прагне будь-яким шляхом зупинити його.
Майбутня адміністрація Трампа вже працює над варіантами припинення війни в Україні. Журналісти зазначають, що робота над пропозиціями триває. Наразі основні варіанти такі: ідея Келлога, ідея Гренелла зі створенням в Україні ряду "автономних регіонів" та вступ України до НАТО в обмін на території.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.